261 - 263 av 263
1...121314 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 mars 2023

Klubbad för

BROSCH, 18K guld/platina, ovalslipad safir ca 1,00 ct, gammal- åttkant och rosenslipade diamanter ca 0,65 ctv, G Dahlgren, Malmö 1923. längd 65 mm, vikt 5,0 g, flera diamanter med nagg och skador.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr

SYSKONRING, platina, 2 äldre briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv ca TW-TCr/VS, stl 18,25 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 4 800 kr

HÄNGE, Sko, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, höjd 30 mm, vikt 9,2 g.

10 200 kr

Utrop: 9 000 kr