261 - 278 av 278
1...121314 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 april 2023

Klubbad för

SCHALINS, enstensring, 18K guld, prinsesslipad diamant 0,51 ct, TW(G)/VS1, stl 15,75 mm, vikt 6,9 g, gravyr, IGI certifikat.

Utrop: 9 900 kr

SANDBERG, hänge/kedja, 18K guld, sterlingsilver, längder kedja 70, 80 och 90 cm, vikt 36,4 g.

Utrop: 12 000 kr

RING, 18K vitguld, gul beryll, mindre safirer i olika färger, Ateljé Lars Torvaldsson, stl 16,25 mm, vikt 7,8 g.

Utrop: 3 500 kr

ROLF KARLSSON, enstensring, 18K vitguld/guld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca Fancy Intense Yellow/VS2, färgbehandlad, stl 18 mm, vikt 8,6 g, diamanten har litet nagg på kuletten och inneslutningar som når ytan vid rondisten, originalask.

Utrop: 12 400 kr

ENGELBERT, helalliansring, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 7 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv enligt gravyr, ca TW-TCr/VS-SI, höjd 15 mm, vikt 3,3 g, huggies.

Utrop: 7 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade svarta diamanter ca 0,40 ctv, höjd 15 mm, vikt 3,3 g, huggies.

4 300 kr

Utrop: 4 000 kr

SCHALINS, alliansring, 18K vitguld, 8 prinsesslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca W/SI, stl 16 mm, vikt 9,0 g, gravyr.

7 100 kr

Utrop: 7 700 kr

TIFFANY & CO, ring, Band ring, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, ca TW/VS, design Elsa Peretti, stl 15,25+ mm, vikt 3,4 g, originalask, ytterkartong, putsduk.

Utrop: 5 500 kr

LAPPONIA, collier, sterlingsilver, längd 42 cm, vikt 10,9 g.

1 600 kr

Utrop: 800 kr

BVLGARI, ring, Doppio, 18K guld, peridot, ametist, stl 17,25 mm, vikt 15,5 g, stenarna med slitage.

10 800 kr

Utrop: 12 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 prinsess- och 202 briljantslipade diamanter ca 1,90 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, höjd 22 mm, vikt 18,2 g, stift/clips, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 16 000 kr

RING, 18K guld,/vitguld, flätat, 40 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/SI, stl 17,75 mm, vikt 13,8 g.

COLLIER, 18K vitguld med 44 briljanter 0,12 ctv W/SI, längd 40-42 cm, vikt 2,4g

Utrop: 3 400 kr

DAMIANI, örhängen, Eden, 18K guld, emalj, höjd 23 mm, vikt 6,2 g, stift, originaletui.

7 600 kr

Utrop: 7 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,69 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 17,8 cm, vikt 7,4 g, enstaka diamanter med nagg.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr

ARMBAND, 18K guld, flerfärgade behandlade safirer ca 4,55 ctv, 312 briljantslipade diamanetr ca 1,44 ctv, ca TW-TCr/VS-P, längd 18 cm, vikt 12,8 g.

Utrop: 42 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,90 ct, River(E)/VS1, stl 16,25 mm, vikt 13,6 g.

Utrop: 39 000 kr