1 - 20 av 576
123...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 april 2023

Klubbad för

Smycken Övrigt

2 LAVACAMÈER, fattningar i 14K guld, keruber, del av trasigt armband, ca 24x20 mm, skador på fattningarna.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 12K guld/silver, smaragd, rosenslipade diamanter, antik, stl 17,25 mm, vikt 3,3 g, smaragden har slitna fasettkanter, diamanterna har skador och nagg.

2 100 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca W-Cr/SI-P, höjd 11 mm, vikt 0,4 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W-Cr/SI-P, höjd 10 mm, vikt 0,3 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, runda fasettslipade olikfärgade safirer ca 0,68 ctv, stift, höjd 15,0 mm, vikt 2,8 g, någon safir sitter snett i sin fattning.

Utrop: 5 200 kr

ARMRING, sterlingsilver, Martin Öhman, 1992, diameter 65 mm, vikt 35 g, ask.

500 kr

Utrop: 500 kr

ARMBAND, 9K guld, tigeröga, längd 18 cm, vikt 35 g.

7 500 kr

Utrop: 8 500 kr

RING, 9K guld, tigeröga, stl 17,25 mm, vikt 8,7 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 9K guld, tigeröga, stl 17,5 mm, vikt 6,7 g.

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, 18K guld/platina, odlad pärla, rosenslipade diamanter, längd 53 mm, vikt 3,8 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

HÄNGE, 10K guld, opaltriplett, höjd 33 mm, vikt 4,1 g.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

BROSCH, 9K guld, opaltriplett, höjd 41 mm, vikt 8,2 g.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor ca 2,3-7,1 mm, bajonettlås i 18K vitguld med smaragder, längd 88 cm, vikt 43,1 g.

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

53 DIAMANTER, briljantslipade ca 1,25 ctv, ca LY/VVS-VS, diameter 1,8 mm.

Utrop: 4 900 kr

ARMBAND, 18K guld, safir ca 0,27 ct, längd ca 17/18/19 cm, vikt 1,6 g, slitna fasettkanter.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

27 DIAMANTER, briljantslipade ca 0,64 ctv, ca LY/VVS-VS, diameter 1,8 mm.

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K guld, smaragd ca 2,10 ct, 2 blå safirer, 2 briljanter ca 0,06 ctv, stl 16,25 mm, vikt 5,5 g, smaragden har inneslutningar som når ytan (sprickbildningar), smaragdens fattningar bör ses över.

Utrop: 4 200 kr

LILLFINGERRING, 18K guld, smaragd ca 5,3x4,8 mm, 2 briljanter ca 0,06 ctv, stl 13,75 mm, vikt 2,1 g, en diamant har nagg vid kuletten.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr