61 - 80 av 289
1...345...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 maj 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljant och baguetteslipade diamanter ca 1,08 ctv, ca TW-Cr/VS-P, höjd 18 mm., vikt 6,6 g, huggies.

14 000 kr

Utrop: 15 400 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 47 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 18 mm, ankarlänk 410 mm, vikt 2,9 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 7 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 1,03 ctv, ca TW-Ca/P, diameter 20 mm, stift, vikt 5,4 g, 1 diamant med nagg på kuletten.

11 400 kr

Utrop: 12 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(F)/VS2, stl 16,5+ mm, vikt 4,5 g, diamanten har små repor på bordet.

Utrop: 57 000 kr

RING, 18K guld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 3 400 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, Julius, sterlingsilver, akvamariner, design Charlotte Lynggaard, höjd 55 mm, designsnodd, silver, marinblå snöre, längd 130 cm, påse, ytterask.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

BVLGARI, ring, B.zero1, 5 band, 18K guld, stl 17,25 mm (54), vikt 12,6 g, originaletui och ytterkartong.

14 000 kr

Utrop: 15 400 kr

GEORG JENSEN, ring, 562 A, sterlingsilver, onyx, stl 17,75 mm, vikt 16,7 g, originaletui.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSHÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(G)/SI2, pansarlänk 41/46 cm, vikt 2,5 g, diamanten har inneslutningar som når ytan.

Utrop: 15 200 kr

SANDBERG, armband, sterlingsilver, Ringo Svensk Sommar, längd 20 cm, vikt 13,9 g, originalpåse,

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

SANDBERG, armring, sterlingsilver/18K guld, Ringo, diameter 6,8 cm, vikt 13,1 g.

2 700 kr

Utrop: 2 800 kr

SANDBERG, hänge, sterlingsilver, blomma, diameter ca 14 mm, vikt 4,3 g, påse.

Utrop: 1 100 kr

SANDBERG, hänge, sterlingsilver/18K guld, diameter ca 17,8 mm, vikt 10,3 g, påse.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

GEORG JENSEN, örhängen, sterlingsilver två hematitkulor, clips, år 1999, vikt 7 g, ask.

600 kr

Utrop: 700 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 51 briljantslipade diamanter ca 5,10 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 17,5 cm, vikt 10,7 g, enstaka diamanter har nagg på kuletten.

Utrop: 66 000 kr

ENGELBERT, collier, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, längd 41,5 cm, vikt 5,1 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

ENGELBERT, ring, Shapes Crosspoint, 18K guld, stl 16,5 mm, vikt 5,3 g.

3 300 kr

Utrop: 3 600 kr

MESSIKA, collier, 18K roséguld, dropp - och briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, TW(F-G)/VS, justerbar längd, vikt 7,6 g, originaletui.

24 500 kr

Utrop: 27 000 kr

ARMRING, 18K vitguld, 86 prinsesslipade diamanter samt 52 baguetteslipade diamanter ca 4,00 ctv, ca TW-W/VS-SI, 59x47 mm, vikt 36,1 g, repor på guldet, rodiering har släppt.

Utrop: 37 000 kr

ROLF LINDGREN, armring, silver, citrin, signerad, Sala 1967, 70x50 mm, vikt 60,0 g (d)

2 600 kr

Utrop: 1 400 kr