1 - 20 av 216
123...11 Gå till
Just nu klubbas Lilla Smycken online. Gå in här

Avslutad | Klockor – Lördag 10 juni 2023

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King, Chronometer, Ref nr. 114200, Serie nr. Z615616, Cal 3130, Verk nr. 3 1159399, Boett nr. 2330, herrur, 34 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås (Oysterclasp), Ref nr. 70190-OP9, ca 2006.

39 000 kr

Utrop: 35 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Diagono Professional (300 m / 1000 ft), Chronometer, Cal 220 TEMA, Verk nr. 644429, Serie nr. D0753, Ref nr. SD 40 G, herrur, 40 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, integrerat gummiband (gummi/guld), viklås (18K guld), cert, juni 2007, box.

56 000 kr

Utrop: 57 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II, Chronometer, Ref nr. 116710LN, Serie nr. V945914, Cal 3186, Verk nr. 3 3070283, Boett nr. 2350, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, 24-timmarsvisning, svart keramisk vridring (Cerachrom), Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78200-2RW/LT, cert, december 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 114 000 kr

SEIKO, Grand Seiko GMT, Cal 9F86A, Serie nr. 880046, Ref nr. SBGN005, Boett nr. 9F86-0AB0, herrur, 39 mm, stål, quartz, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, originallänk, viklås, Ref nr. AA1Y-B-F/C13, cert, februari 2019, box, ytterkartong.

19 400 kr

Utrop: 19 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft = 300m), Chronometer, Ref nr. 116610LN, Serie nr. 204D47P4, Cal 3135, Verk nr. 3 3398215, Boett nr. 2360, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, svart keramisk ring (Cerachrom), servicebehov (rotoraxel/se bilder på urverk), Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 97200-A0S, ca 2012.

88 000 kr

Utrop: 85 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portofino, Cal 35111 (Sellita), Serie nr. 3895611, Ref nr. IW356505, Boett nr. 5465857 / 3565 (LL), herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, januari 2016, box.

32 000 kr

Utrop: 34 000 kr

Klockor Vulcain

VULCAIN, Cricket, "Oversize", Cal 120 (VOH), Boett nr. 303002, herrur, 38 mm, stål, manuell, plexiglas, alarm (defekt ställmekanism), skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1960.

13 200 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Submersible (300m/1000ft), Cal P9010, Verk nr. 065968, Serie nr. OP7094/PN0016053, Ref nr. PAM01616, Boett nr. V0418/2000, herrur, 47 mm, kolfiber (Carbotech)/titan, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, gummiband, tygband, cert, oktober 2019, box, ytterkartong.

90 000 kr

Utrop: 84 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 8794643, Cal 3035, Verk nr. 1322718, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-J4/455, ca 1985, box, ytterkartong.

46 000 kr

Utrop: 34 000 kr

CARTIER, Calibre de Cartier, Cal 1904-PS MC, Ref nr. W7100037, Boett nr. 3389 / 838055RX, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, viklås, cert, september 2015, box.

Utrop: 28 000 kr

HELIMA, kronograf, "T Swiss Made T", s.k. "Bullhead", Cal Lemania 1872, Serie nr. 2654498, Boett nr. 9601, herrur, 38 x 42 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1970.

11 800 kr

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II (Swiss Made), Chronometer, s.k. "Stick Dial", Ref nr. 16710 T, Serie nr. D908670, Cal 3185, Verk nr. 3 1010772, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, 24-timmarsvisning, servicebehov (se bilder på urverk), Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78790A-OP2, cert, maj 2006.

102 000 kr

Utrop: 88 000 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, MDM, Geneve, Cal 1270, Serie nr. 281727, Boett nr. 1621.1, kronograf, herrur, 37 mm, stål, MecaQuartz, safirglas, datum, integrerat gummiband, viklås, ca 1995.

14 200 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Graham

GRAHAM, Swordfish, Cal G1710 (ETA 7750), Serie nr. 44, Ref nr. 2SXAS.B06A, Boett nr. 2GRVADV.02, kronograf, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, gummiband, originalspänne i stål, cert, december 2019, box, ytterkartong.

Utrop: 36 000 kr

Klockor U-BOAT

U-BOAT. Italo Fontana, New Capsule 50, Serie nr. 016/288, Ref nr. 8189, herrur, 50 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, läderband, originalspänne i titan, cert, februari 2018, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (016/288).

22 000 kr

Utrop: 23 000 kr

BREITLING, Chronomat, Chronometre, "Tachymetre", Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 629172, Serie nr. 629172, Ref nr. A13352, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. S4303/300A, cert, december 2003, box, ytterkartong.

18 200 kr

Utrop: 17 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, herrur, 32 x 32 (36,5) mm, Cal K2120, Serie nr. 102754, Boett nr. 41100, 18K guld, automatisk, safirglas, renoverad urtavla, skadad urtavla, defekt (servicebehov), integrerad originallänk (fast lödd), längd 190-185 mm, totalvikt 84,7 gram, ca 1967.

35 000 kr

Utrop: 36 000 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (Swiss Made), Cal 600, Serie nr. 19276371, Ref nr. BA 135.020, Boett nr. 135.020 SC-62, herrur, 34,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas (skadat), defekt (fjäder av), läderband, ca 1962.

11 400 kr

Utrop: 9 700 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 90, Boett nr. 69027 / 590005, unisex, 23 x 23 (30,5) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, gravyr, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1990, box.

11 400 kr

Utrop: 8 200 kr

OMEGA, Speedmaster Professional, Mark II (T Swiss Made T), "Tachymetre", s.k. "Racing Dial", Cal 861, Serie nr. 32195105, Ref nr. ST 145,0014, Boett nr. 145.014, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, manuell, mineralglas, läderband, originalspänne i stål, ca 1971.

23 500 kr

Utrop: 15 000 kr