1 - 20 av 376
123...19 Gå till
Sortering

Avslutad | Klassiska – Lördag 1 juli 2023

Klubbad för

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K guld, antikslipad diamant ca 1,10 ct, River(E)/SI2, GIA laserinskription 1438192599 samt certifikat, stl 16,75 mm, vikt 3,1 g.

Återropad

Utrop: 64 000 kr

Visa vara

Smycken Collier

TRESOR PARIS, collier, 18K vitguld, navett-, åttkant- och briljantslipade diamanter ca 29,80 ctv, ca Light - Fancy Vivid Yellow- Orange- Brown- samt ca TW-TCa/SI-P, London 2015, längd 48,5 alternativt 45 cm, vikt 71,5 g, flera diamanter har skador och nagg, kortas av via en extra länkdel.

Återropad

Utrop: 150 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, platina, äldre kuddslipad diamant ca 1,04 ct, ca TCr(I)/P1, 20 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca W-TCr/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 5,9 g, den större diamanten har en natural på fasett.

Återropad

Utrop: 38 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE/KORS, 18K vitguld, 12 briljanter ca 0,60 ctv, ca TCr-TCa/VS-SI, 2,8 x 1,3 cm, vikt 1,9 g.

5 100 kr

Utrop: 5 200 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K vitguld, akvamarin ca 0,40 ct, 15 briljanter ca 0,13 ctv, ca W-Cr/SI, vikt 0,8 g, mått 1,5 - 0,7 cm.

1 900 kr

Utrop: 2 100 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 14K vitguld, ovalslipad safir ca 1,69 ct, 2 prinsesslipade och 8 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,8 g.

5 100 kr

Utrop: 4 800 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K guld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VVS-VS, safir ca 0,51 ctv, längd 38/41 cm, vikt 3,1 g.

Återropad

Utrop: 8 800 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, behandlad snidad jade, Wilhelm Harbeck, Stockholm 1947, höd 5,3 cm, vikt 10,4 g, skruvmekanism.

4 100 kr

Utrop: 4 600 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 2,05 ct, River(E)/VS1, GIA laserinskription 6224892147 samt certifikat, 16 mm, vikt 3,9 g, diamanten är något lös i sin fattning, stämplar delvis bortslipade samt skador på skenan.

Återropad

Utrop: 320 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,7 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 3,5 g, någon diamant med inneslutning som når ytan.

Återropad

Utrop: 9 500 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad blå safir ca 0,76 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 1,7 cm, längd på kedjan 46 cm, vikt 2,6 g, några diamanter med inneslutningar som når ytan samt små nagg.

Återropad

Utrop: 9 400 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, droppslipad orange safir ca 0,53 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,5 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 2,2 g, några diamanter med inneslutningar som når ytan, safiren har nagg.

4 800 kr

Utrop: 5 200 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad akvamarin 1,31 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,63 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 1,9 cm, ankarkedja 41 cm, vikt 2,9 g, akvamarinen har nagg.

Återropad

Utrop: 9 600 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad smaragd ca 0,40 ct, 18 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca TW-Cr/P, 1,4 cm, längd på kedjan 41 cm, vikt 2,0 g, smaragden har inneslutningar som når ytan.

Återropad

Utrop: 5 400 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 17 mm, huggies, vikt 4,1 g, några diamanter med inneslutningar som når ytan.

Återropad

Utrop: 9 500 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 rosa turmaliner ca 0,70 ctv, 12 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 19 mm, stift, vikt 2,2 g, några diamanter med inneslutningar som når ytan.

Återropad

Utrop: 10 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad blå safir ca 0,74 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 1,6 cm, längd på kedjan 41 cm, vikt 2,2 g, ett fåtal diamanter med små nagg samt inneslutningar som når ytan.

Återropad

Utrop: 6 600 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 11 cm, huggies, vikt 2,6 g.

7 100 kr

Utrop: 7 700 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad blå safir ca 0,75 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 1,4 cm, längd på kedjan 46 cm, vikt 2,2 g.

Återropad

Utrop: 6 200 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 3,30 ct, ca Cr(J)/VS1, GIA certifikat, stl 17 mm, vikt 5,4 g

Återropad

Utrop: 320 000 kr

Visa vara

Om auktionen