1 - 20 av 589
123...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juli 2023

Klubbad för

ARMBAND, kulor av citrin, vikt 29,5 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

ARMBAND, kulor av rutilkvars, vikt 44,0 g.

Utrop: 850 kr

COLLIER, kulor av akvamarin, doserat, magnetlås, längd 48 cm, vikt 51,2 g.

Utrop: 1 000 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 6 st, London blue 45,8 ctv, mått 10x12 mm, små nagg.

Utrop: 2 200 kr

CHANTI, alliansring, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW/SI, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 3 000 kr

CHANTI, alliansring, 14K guld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW/SI, stl 16,75 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, Sjöstjärna, 18K guld, briljant ca 0,03 ct, ca TW/VS, höjd 17 mm, kedja 40 cm, vikt 4,2 g.

2 300 kr

Utrop: 2 600 kr

ARMBAND, 14K guld, 7 smaragder, 6 briljantslipae diamanter ca 0,18 ctv, ca W/P, längd 18,5 cm, vikt 8,6 g, en diamant skadad, smaragder med nagg och små skador, svaga fattningar.

Utrop: 4 600 kr

HÄNGE, 14K vitguld, prinsess- och baguetteslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 23 mm, vikt 2,9 g, några diamanter med skador, nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 2 900 kr

HÄNGE, 14K guld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/P, höjd 17 mm, vikt 0,9 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE, 14K vitguld, ametist, 9 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv ca W/VS-SI, vikt 4,7 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, korall, 20x15 mm, vikt 8,3 g, stift, snurrebussar saknas.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld/guld, mabépärlor, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, diameter 19 mm, vikt 16,7 g, clips/stift.

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K guld, snidad korall, stl 16,5 mm, vikt 5,3 g, korall med skada.

Utrop: 3 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter 0,17 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 2 g.

Utrop: 2 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 21 briljantslipade diamanter 0,11 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 2 500 kr

Silver Kaffeservis

A. TILLANDER, 6 st kaffeksedar, sterlingsilver, ljusgul emalj, Finland 1957, längd 98 mm, vikt 72,1 g, originaletui.

800 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 6 mm, lås i 18K vitguld med odlad pärla och rubiner, längd 86 cm, vikt 42,6 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, låghaltigt guld, färgstenar bl.a. granater, spineller, zirkoner, ametister och safirer, längd 44 cm, vikt 20,4 g,etui, flertalet stenar med nagg.

5 600 kr

Utrop: 5 500 kr

ARMBAND, låghaltigt guld, färgstenar, bl.a. granater och spineller, längd 18 cm, vikt 20,2 g, flertalet stenar med nagg.

Utrop: 5 500 kr