1 - 20 av 359
123...18 Gå till

Avslutad | Aficionado – Tisdag 28 november 2023

Klubbad för

Accessoarer Pennor

PENNA, CARTIER, Santos de Cartier, kulspetspenna, palladiumpläterad metall, C motiv, längd 12,5 cm, folder, originaletui, ytterkartong.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

Kläder Skor

BOOTS, PRADA, svart läder, stl 43, klack 3,5 cm, bruksslitage.

4 600 kr

Utrop: 1 300 kr

PILLERDOSA, silver, diameter 35 mm, vikt 17,1 g, svensk importstämpel.

425 kr

Utrop: 350 kr

FÖRSTORINGSGLAS, mässing, träskaft, diameter 10 cm, längd 25 cm.

275 kr

Utrop: 300 kr

FÖRSTORINGSGLAS, stativ i trä och krom, prydnadsföremål, diameter 10 cm, längd 18 cm, höjd 36 cm.

425 kr

Utrop: 400 kr

FÖRSTORINGSGLAS, stativ i trä och mässing, prydnadsföremål, diameter 10 cm, längd 18 cm, höjd 36 cm.

350 kr

Utrop: 400 kr

Medaljer Minnen

MINNE, brons, satirsk medalj präglad i Tyskland 1897 rörande samarbetet mellan Frankrike och Ryssland, diameter 50 mm, vikt 58,7 g, märkt M & W. St.

550 kr

Utrop: 350 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, Riksdaler / 3 Daler SM, 1775, Gustav III, kvalité ca 1+, diameter 41 mm, vikt 28,9 g, kantskador på tre ställen, troligen från att ha varit hängd.

Utrop: 1 100 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 10 Öre, 1873, Oscar II, kvalité ca 1, diameter 13 mm, 0,9 g, spår av lödningar, så den har troligtvis använts som en nål eller möjligtvis en brosch.

Utrop: 175 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 2 Kronor, 1893, Oscar II, kvalité ca 1, diameter 25 mm, vikt 14,8 g, liten kantskada.

325 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, MONTBLANC, Meisterstück, svart, silverfärgat resin, kulspets, märkt EV1004772, längd 14 cm.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, MONTBLANC, Meisterstück, svart resin, kulspets, märkt KN2384284, längd 15 cm.

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, MONTBLANC, Starwalker Midnight, svart resin, kulspets, märkt MBNB69R35, längd 14 cm.

2 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Medaljer Minnen

MINNE, silver, Napoleon i Egypten, gravör Antoine Bovy, diameter 41 mm, vikt 38,6 g, ompräglad, omgjort till hänge.

700 kr

Utrop: 550 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, FENDI, 100% siden, mörkgrön, gul, blå, bredd 10 cm.

Utrop: 550 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, HUGO BOSS, 100% siden, lila, svart, bredd 9 cm.

Utrop: 350 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, HERMÈS, 100% siden, blå, vit, gul, bredd 9 cm.

1 500 kr

Utrop: 800 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, CHRISTIAN LACROIX, 100% siden. ljusblå, grön, gul, bredd 9 cm.

Utrop: 550 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, CHARLES JOURDAN, 100% siden, mörkgrön, vit, orange, bredd 10 cm.

550 kr

Utrop: 450 kr

Mynt Svenska mynt

12 mynt, silver, 2 Kronor 1934-1940, kvalité ca 1+/01 - 01/0, vikt 180,1 g.

Utrop: 1 400 kr