661 - 680 av 698
1...333435 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 14 december 2023

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, stl ca 19,5 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 1 600 kr

Ädelstenar Safirer

2 OBEHANDLADE SAFIRER, kuddslipade, 1,71 ctv, 0,95 + 0,76 ct, Sri Lanka, nagg och slitna fasettkanter.

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Safirer

OBEHANDLAD SAFIR, ovalslipad, 1,72 ct, 7,2x5,8x4,6 mm, Sri Lanka, nagg och slitna fasettkanter.

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Safirer

2 OBEHANDLADE ROSA SAFIRER, kuddslipade, 1,42 ctv, 0,74 + 0,68 ct, skador.

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/SI-P, Stockholm 1963, stl 18,75 mm, vikt 6,4 g, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 5 000 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-W/SI-P, Stockholm 1956, stl 19 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld/vitguld, smaragdslipad akvamarin ca 7,00 ct, åttkantslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 19 mm, vikt 4,6 g, en diamant är utbytt mot skadad glassten, akvamarinen har små nagg.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

BROSCH, 18K guld, ametister, halvpärlor, Jugend 1919, längd 35 mm, vikt 2,8 g, en ametist har liten skada på kuletten och en pärla är skadad.

Utrop: 1 500 kr

BROSCH, sterlingsilver, rosenkvarts, John Reutner, Ystad 1955, mått 58x34 mm, vikt 12,7 g.

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, snidad nefrit jade, Warsawa, Polen, diameter 58 mm, vikt 30,0 g, etui.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, förgyllt silver, granater, B. E. Franzen, Stockholm 1950, stl 17,5 mm, vikt 5,5 g, saknar en granat.

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, stl 17 mm, vikt 1,5 g.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K guld/platina, safirer, rosenslipade diamanter, Frankrike, stl 16,5 mm, vikt 2,7 g, diamanter med skador och nagg, svaga fattningar.

Utrop: 2 600 kr

RING, 18K guld, rubiner, åttkantslipade diamanter, stl 16,5 mm, vikt 6,5 g, rubiner med nagg och skador.

Utrop: 4 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7-7,5 mm, lås i 18K guld/vitguld, längd 69 cm, knutet, vikt 46,4 g.

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, kulor av agat, lås i sterlingsilver, längd 45 cm, vikt 37,0 g, ej knutet.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, W-Cr/VS-SI stl 16 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, korall, doserat, längd 48 cm, vikt 40,1 g.

600 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, bergkristall, längd 10,5 cm, vikt 11,7 g, krokar.

550 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, kulor av korall, doserat, längd 36,5 cm, vikt 29,1 g, ej knutet, extra armband längd 16 cm.

1 200 kr

Utrop: 550 kr