1 - 20 av 305
123...16 Gå till
Sortering

Avslutad | Allmänna – Tisdag 9 januari

Klubbad för

Smycken Collier

COLLIER, ETSUKO, tenn, hänge ca 60,0 x 45,0 mm, kedja utan lås ca 68 cm, vikt 23,5 g.

Återropad

Utrop: 250 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K guld/vitguld, Italien, längd 18,5 cm, vikt 2,6 g.

2 200 kr

Utrop: 1 600 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, fyrkantiga fasettslipade citriner, stift, längd 16,5 mm, vikt 1,8 g, ena citrinen något lös i sin fattning.

800 kr

Utrop: 450 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K guld, fasettslipad blå topas, mått 14,0 x 7,0 mm, vikt 0,9 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K guld, Bismarck, doserad från 5,6 mm - 3,3 mm, längd 42 cm, kistlås, vikt 9,9 g.

5 400 kr

Utrop: 6 000 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, vitmetall, kedja med blandade stenar, bland annat tigeröga och jaspis, några färgade, längd ca 95 cm.

Återropad

Utrop: 300 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, vitmetall, bärnsten, mått ca 55,0 x 30,0 mm, vikt 14,5 g.

Återropad

Utrop: 250 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, runda fasettslipade ametister, stift, längd 14,5 mm, vikt 1,7 g, ametisterna har repor.

650 kr

Utrop: 550 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K guld/vitguld, fyrkantig fasettslipad ametist, mått 9,5 x 9,5 mm, vikt 0,6 g, ametisten har repor.

Återropad

Utrop: 450 kr

Visa vara
Utgått

Smycken Armband

ARMBAND, 18K guld, X-länk med stav, längd 18,5 cm, vikt 8,2 g.

Utgått

Visa vara

Kuriosa Trä

NETZUKE, snidat trä, tax, mått 6,0 x 4,5 cm, vikt 19,2 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

Visa vara

Smycken Armring

ARMRING, sterlingsilver, halvstel, oelastisk, inre diameter ca 60,0 mm, vikt 26,0 g.

750 kr

Utrop: 350 kr

Visa vara

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, gulmetall, ca 10 x förstoring, 30,0 x 21,0 mm, plastetui.

Återropad

Utrop: 300 kr

Visa vara

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, längd 45/90 cm.

800 kr

Utrop: 450 kr

Visa vara

Smycken Pärlörhängen

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 11,0 mm, halvrunda, stift, vikt 3,2 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

Visa vara

Smycken Pärlörhängen

PÄRLÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, 6 odlade sötvattenspärlor ca 5,5 mm, stift, längd ca 17,0 mm, vikt 3,0 g.

Återropad

Utrop: 500 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, ovala fasetterade ametister ca 7,0 x 5,0 mm, stift, vikt 1,0 g.

275 kr

Utrop: 250 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 2-rader, odlade barocka sötvattenspärlor, granater, guldfärgat lås, längd 70 cm.

450 kr

Utrop: 500 kr

Visa vara

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, odlade färgade sötvattenspärlor, blå, grön, rosa, längd 72 cm.

325 kr

Utrop: 350 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, odlade sötvattenspärlor, rektangulära samt runda, krokar, längd 5,5 cm, vikt 9,5 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

Visa vara

Om auktionen