1 - 20 av 228
123...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 20 januari

Klubbad för

OLE LYNGGAARD, ring, 18K vitguld, Love nr 5, 3 briljantslipade diamanter ca 0,6 ctv, stl 18,5 mm, vikt 11,9 g.

13 000 kr

Utrop: 11 000 kr

OLE LYNGGAARD, berlock, 18K guld, hjärta, höjd 25 mm, vikt 6,2 g.

5 900 kr

Utrop: 6 000 kr

MARIA NILSDOTTER, ring, Claw ring, 18K guld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 17,25 mm, vikt 5,9 g, etui.

6 500 kr

Utrop: 7 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, grön kvarts, turmaliner 2,20 ctv, briljantslipade diamanter 0,12 ctv, Mandelstam, höjd 23 mm, vikt 4,7 g, stift, originalask.

Utrop: 6 600 kr

GEORG JENSEN, collier, Forget Me Knot, nr 241, silver, design Torun Bülow-Hübe, mått ca 13,5x13 cm, vikt 20,0 g, originaletui.

2 900 kr

Utrop: 2 800 kr

COLLIER, förgyllt sterlingsilver, "Crosschain", Paula Pantolin, längd 108 cm, vikt 114,3 g, ask.

4 100 kr

Utrop: 4 600 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, förgyllt sterlingsilver, "Crosschain", Paula Pantolin, stift, längd 3,5 cm, vikt 3,2 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, förgyllt sterlingsilver, "Crosschain", Paula Pantolin, stift, längd 7,5 cm, vikt 6,9 g.

Utrop: 850 kr

RING, förgyllt sterlingsilver, 9 cabuchonslipade lapis lazuli, "Sky", Paula Pantolin, stl 17,25 mm, vikt 11,5 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

GEORG JENSEN, ring, 2 delar, Fusion, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/VS, Design Nina Koppel, stl 57, vikt 11,1 g, smyckespåse, originalask, ytterkartong.

19 400 kr

Utrop: 20 000 kr

GEORG JENSEN, armring, nr 204, sterling silver, ca 6 x 5 cm, vikt 15,9 g, originaletui.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Lotus 2, 18K guld/roséguld, rosenkvarts, design Charlotte Lynggaard, stl 17 mm, vikt 9,1 g, originaletui, ytterkartong.

20 000 kr

Utrop: 17 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Lotus 0, 18K guld, grön turmalin, design Charlotte Lynggaard, stl 17,25 vikt 4,2 g, originaletui, ytterkartong.

12 800 kr

Utrop: 11 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Lotus 0, 18K guld, rosa turmalin, design Charlotte Lynggaard, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g, originaletui, ytterkartong.

10 600 kr

Utrop: 11 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Lotus 0, 18K guld, månsten, design Charlotte Lynggaard, stl 17,25 mm, vikt 3,9 g, originaletui.

6 800 kr

Utrop: 6 200 kr

Smyckestillbehör Smyckeskrin

OLE LYNGGAARD, smyckesetui, brunt läder, mått 10,5 x 10,5 mm.

2 700 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K guld, rundslipad citrin ca 60,0 ct, Birger Haglund, Stockholm 1969, diameter 11,8 mm, vikt 46,3 g, lagning.

Utrop: 15 000 kr

GEORG JENSEN, collier nr 168, sterlingsilver, design Torun Hübe-Bülow, 15,5x13,5 cm, vikt 43,1 g.

4 600 kr

Utrop: 1 200 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, ring, 18K guld, grön turmalin, stl 16,5 mm vikt 24,3 g, lätt slitage på turmalinen.

Utrop: 14 000 kr

EFVA ATTLING, collier, Little miss butterfly & stars necklace, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,16 ctv, TW/SI, längd 42 och 45 cm, vikt 3,9 g.

7 900 kr

Utrop: 6 600 kr