61 - 80 av 318
1...345...16 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 december 2023

Klubbad för

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 13 mm, vikt 0,9 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 2 500 kr

GAUDY, ring, platina/18K guld, stl 15,25 mm, vikt 4,8 g, påse.

Utrop: 2 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserad, 3,0 - 6,4 mm, längd 54 cm, förgyllt silverlås med 14K gulddetaljer, halvpärlor och lila sten, behöver träs om.

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad rosa turmalin 1,08 ct, safirer 0,92 ct, 10 briljantslipade diamanter 0,05 ctv, Mandelstam, stl 18,25 mm, vikt 2,7 g, originalask.

Utrop: 6 600 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, 18 cabuchonslipade rubiner, "Sky", Paula Pantolin, stift, höjd 22 mm, vikt 21,7 g.

2 600 kr

Utrop: 2 400 kr

RING, förgyllt sterlingsilver, 9 rubiner, "Sky", Paula Pantolin, stl 16,75 mm, vikt 11,9 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE MED KEDJA, förgyllt sterlingsilver, "Osiris", Paula Pantolin, berlock, längd 71 cm, vikt 12,7 g, ask.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, "Dune", Paula Pantolin, stift, höjd 22 mm, vikt 13,0 g, ask.

700 kr

Utrop: 650 kr

MANSCHETT- OCH SKJORTKNAPPAR, 18K guld, pärlemor, 4 cabochonslipade safirer, Frankrike, vikt 10,9 g, ask, 1 safir saknas, 1 manschettknapp trasig och ersatt med del i oädel metall.

Utrop: 6 000 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, 18 odlade sötvattenspärlor, "Sky", Paula Pantolin, stift, höjd 22 mm, vikt 22,4 g, några skadade pärlor.

Utrop: 2 300 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 5 st samt 1 skjortknapp, 18K guld/platina, pärlemor, odlade pärlor, totalvikt 12,3 g, etui, 1 pärla saknas, saknar mellandelar.

Utrop: 7 000 kr

REY URBAN, manschettknappar, silver, natursten, Stockholm 1963, mått 13 x 13 mm, vikt 14,5 g. (d)

800 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, kuddslipad gul behandlad diamant 0,44 ct, 14 briljantslipade diamanter 0,16 ctv, Mandelstam, stl 18 mm, vikt 2 g, originalask.

Utrop: 11 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 3,6 g, slitna fasettkanter.

Utrop: 2 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, stl 15,75+ mm, vikt 3,4 g, slitna fasettkanter.

Utrop: 2 800 kr

ARMBAND, silver, markasiter, längd 18 cm, säkerhetskedja, vikt 23,6 g, 1 markasit saknas.

250 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, silver, cabochonslipade ametister, markasiter, längd 43 cm, vikt 12,7 g.

550 kr

Utrop: 500 kr

KEDJA, 2 rader, 18K guld, ankarlänk, längd 57 cm, vikt 8,7 g.

4 100 kr

Utrop: 4 400 kr

BREVKNIV, sterlingsilver, blommönstrad, glasmosaik, längd 13,5 cm, vikt 16,8 g.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, grön agat, turmaliner, briljantslipade diamanter 0,12 ctv, Mandelstam, höjd 23 mm, vikt 4,7 g, stift, originalask.

Utrop: 6 600 kr