1 - 20 av 425
123...22 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 februari

Klubbad för

COLLIER, kulor av malakit ca 8,3 mm, lås i 9K guld, knutet, längd 52 cm.

1 600 kr

Utrop: 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,36 ctv, TW/VS-SI, stl 16+ mm, vikt 5,5 g, en diamant har litet nagg på kuletten.

Utrop: 3 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 rubiner 0,26 ctv, 7 briljanter 0,14 ctv, ca TW-W/VS, stl 15,25 mm, vikt 2,9 g.

2 700 kr

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld/guld med 76 briljanter 0,72 ctv TW(G)/VS, huggies, totallängd 4 cm.

Utrop: 6 800 kr

ARMRING, förgyllt sterlingsilver, monogram, Paula Pantolin, gångjärnsöppning, vikt 71,0 g.

Utrop: 2 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, förgyllt sterlingsilver, "Arabesque", Paula Pantolin, berlock ink ögla 30 mm, kedja längd 71 cm, vikt 12,4 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

Smyckestillbehör Övrigt

VÅG, bland annat gram och carat, mäter till hundradelar, mått ca 13 x 7 cm,

Utrop: 300 kr

Kuriosa Trä

NETZUKE, snidat trä, vädur, mått 4,0 x 4,5cm, signerad, vikt 21,5 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Kuriosa Trä

NETZUKE, snidat trä, gris, mått 2,5 x 4,5 cm, signerad, vikt 15,4 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

FÖRSTORINGSGLAS, stativ i trä och mässing, prydnadsföremål, diameter 10 cm, längd 18 cm, höjd 36 cm.

600 kr

Utrop: 400 kr

AMULETT, snidad sten, kinesiskt motiv, storlek 6,5 x 7,0 cm, vikt 44,5 g.

Utrop: 300 kr

AMULETT, snidad sten, kinesiskt motiv, storlek 5 x 5 cm, vikt 51,9 g.

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, gulmetall, ca 10 x förstoring, 30,0 x 21,0 mm, plastetui.

250 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

250 kr

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, ovalslipad 20,4 x 17,0 x 12,08 mm, 29,5 ct.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, ovalslipad 20,1 x 10,4 x 5,4 mm, 7,36 ct.

Utrop: 550 kr

RING, förgylt sterlingsilver, 3 tanzaniter, 40 åttkantslipade diamanter av låg kvalité, stl 18 mm, vikt 2,9 g, oxidering på ringskena.

1 400 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER, 3-rader, färgade odlade sötvattenspärlor, rökkvarts, längd 48 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, halvädelstenar samt goldstone (glas), lås i sterlingsilver, längd 45 cm.

350 kr

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterade ametister ca 8x6 mm, stift, vikt 1,6 g.

475 kr

Utrop: 350 kr