1 - 20 av 551
123...28 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 5 mars

Klubbad för

KEDJA, oxiderat sterlingsilver, pansarlänk, bredd 6,0 mm, längd 54,5 cm, vikt 30,4 g.

700 kr

Utrop: 500 kr

2 KEDJOR, guldpläterat stål, smalare pansarlänk 53-59 cm, bredare pansarlänk 42-48 cm, vikt 23,1 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

ÖRRINGAR, 14K guld, tvinnade, ihåliga, stift, höjd 19,0 mm, vikt 2,9 g.

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld, Gotlandsring med graverade blad och rankor, stl 16,75 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 2 500 kr

RING, sterlingsilver "modell MS 1-39", kopia av medeltida ring, Bengt Hallberg, stl 17,0 mm, vikt 8,4 g.

425 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE MED KEDJA, "arock", 2 stycken, stål, ID-bricka längd ca 3 cm, pansarlänk 55-61,5 cm, fantasilänk 59-65 cm, vikt 33,5 g.

Utrop: 175 kr

2 ARMBAND, "arock", förgyllt stål, längd 18,5-22,5 cm, vikt 19,3 g

150 kr

Utrop: 175 kr

ARMBAND, silver/18K guld, Glenn Roll, bredd 6,9 mm, längd 19 cm, vikt 59,7 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, "Zephyr", Paula Pantolin, höjd 30 mm, stift, vikt 13,5 g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, sterlingsilver, "Zephyr", Paula Pantolin, stl 16,75 mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade färgade sötvattenspärlor, bruna, stift, vikt 1,5 g

Utrop: 175 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, turkos och svart emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 21,0 x 14,0 mm, vikt 5,7 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, turkos emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 7,7 g.

425 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, grön emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 6,1 g.

600 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, röd emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 23,0 x 14,0 mm, vikt 6,1 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, svart emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 23,0 x 14,0 mm, vikt 7,8 g.

325 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH, 18K guld, 8 mörkblå safirer, äldre slipning och en del med skador, 35 x 35 mm, vikt 11,9 g.

Utrop: 7 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, mått ca 10 mm, sötvattenspärlor, stift, vikt 1,4 g.

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND, 18K guld, bismarck, bredd ca 5,9 mm, längd 19 cm, vikt 12,2 g.

Utrop: 7 300 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, höjd 15,0 mm, stift, vikt 0,8 g.

850 kr

Utrop: 650 kr