201 - 220 av 226
1...101112 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 april

Klubbad för

OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", Chronometer, Cal 1152, Serie nr. 58385051, PIC nr. 3513.30.00, Ref nr. ST 375.0083, Boett nr. 175.0083 (LL), kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 1562/850, ca 2002.

21 500 kr

Utrop: 22 000 kr

TAG HEUER, Formula 1, ”Tachymetre”, Cal 16 (SW 500), Serie nr. WWG0538, Ref nr. CAZ2012.BA0970, Boett nr. CAZ2012-0, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, svart keramisk bezel, originallänk (stål/keramik), viklås, Ref nr. FAA087/3216 G, cert, maj 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 17 000 kr

Klockor Gucci

GUCCI, herrur, 33 mm, Serie nr. 0522042, Boett nr. 3000.2.M / 39980, doublé (10 micron), quartz, minerlaglas, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1990, box.

2 200 kr

Utrop: 1 100 kr

BREITLING, Chronospace, Chronometre, Cal 78, Verk nr. 1359363, Serie nr. 1359363, Ref nr. A78365, Boett nr. 2211 B5, herrur, 48 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, analog/digital, vridbar innerring, Aero Classic länk, viklås, Ref nr. 3910/150A, cert, november 2011, serviceetui.

18 000 kr

Utrop: 19 000 kr

SEIKO, Prospex, Diver´s 200 m, Cal 8L35B, Serie nr. 413/600, Ref nr. SLA057J1, herrur, 42,6 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband, originalspänne, NATO-band, cert, januari 2022, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 413/600).

22 500 kr

Utrop: 23 500 kr

Klockor Hublot

Utrop: 60 000 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, Genève, herrur, 34 mm, Cal 332, Serie nr. 1522602, Boett nr. 106508, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett (se bild), buckla bakboett, läderband, 1951.

3 200 kr

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 332, Serie nr. 12152167, Ref nr. CK 2638, Boett nr. C 2638-1, stål (Staybrite), hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, skadad uravla/visare, ca 1952, metallänk ej original.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 552, Serie nr. 20647545, Ref nr. ST 165.001, Boett nr. 165.001 (SGR), herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, relumade visare, läderband, ca 1963.

5 000 kr

Utrop: 1 900 kr

JAEGER-LE COULTRE, damur, 24 mm, Serie nr. 1574509, Boett nr. 140.080.1, 18K guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1985.

4 500 kr

Utrop: 4 700 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1164, Verk nr. 60042170, Serie nr. 60042170, PIC nr. 2299.80.00, Ref nr. SU 378.0514, Boett nr. 178.0514 (LL), kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, ca 2000, box (ej tidsenlig), ytterkartong.

17 000 kr

Utrop: 15 000 kr

OMEGA, Seamaster (120m), Cal 1424, Serie nr. 54556399, Ref nr. DA 796.1501, Boett nr. 596.1501/796.1501, damur, 28,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6501/827, längd 155 mm, ca juli 1998, box (skadad).

Utrop: 5 200 kr

IWC, Schaffhausen, Mark XVII, Cal 30110, Serie nr. 3606591, Ref nr. IW326504, Boett nr. 5282763, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, servad december 2023, ca 2017.

33 000 kr

Utrop: 34 000 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Promaster Aqualand 200M, Serie nr. 1N2030145, Ref nr. BN2036-14E, Boett nr. J250-5126045 / GN-4-S, herrur, 46 mm, stål, quartz (Eco-Drive), mineralglas, datum, djupmätare, gummiband, originalspänne, dykförlängning, ca 2020, box, ytterkartong.

2 600 kr

Utrop: 2 700 kr

SEIKO, Prospex (Diver´s 200m), "Arnie", Serie nr. 165324, Ref nr. SNJ025, Boett nr. H851-00A0, herrur, 47 mm, analog/digital, svart stål, quartz (Solar), hardlexglas, gummiband, originalspänne, cert (ej komplett), ca 2021, box, ytterkartong.

3 100 kr

Utrop: 3 000 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (Swiss Made), Cal 565, Serie nr. 26875978, Ref nr. CD 166.020, Boett nr. 166.020 (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, servicebehov, ca 1968, metallänk ej original.

3 700 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Speedmaster, Reduced, "Racing", "Tachymetre", Cal 3220 (A), Serie nr. 55790991, PIC nr. 3810.12.40, Ref nr. ST 175.0032.1, Boett nr. 175.0032.1/175.0033.1 (LL), kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, utbytt urtavla (från röd till gul), läderband, originalspänne, cert, november 2000, box, ytterkartong.

BREITLING, Endurance PRO, Cal 82, Verk nr. 8001706, Serie nr. 8001706, Ref nr, X82310, Boett nr. 0421 B5, kronograf, herrur, 44 mm, Breitlight, SuperQuartz, safirglas, datum, gummiband (Diver Pro), originalspänne (Breitlight) cert, juli 2022, box.

Utrop: 21 000 kr

BREITLING, Galactic 36, Chronometre, Cal 37 (ETA 2895-2), Verk nr. 6145957, Serie nr. 6145957, Ref nr. C3733012/A725, Boett nr. 1818B4, damur, 36 mm, stål/rosa guld, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), Pilotlänk (stål/rosa guld), viklås, Ref nr. W0319/376C, cert, december 2019, box, ytterkartong.

41 000 kr

Utrop: 33 000 kr

BREITLING, Blackbird Blacksteel (300M/100FT), Chronometer, "Tachymetre", Cal 44 (ETA 2892A2), Verk nr. 2275983, Serie nr. 2275983, Ref nr. M44359, Boett nr. 2210 B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, svart stål, automatisk, safirglas, stort datum, gummiband (Diver Pro II), viklås (svart stål), cert, mars 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 283/2000).

23 500 kr

Utrop: 21 000 kr