61 - 80 av 624
1...345...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 april

Klubbad för

Smycken Lås

LÅS, silver, odlade pärlor, vikt 3,1 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

RING, låghaltigt guld/silver, ametist, vita stenar, stl 17,5 mm, vikt 4,8 g, skadade stenar.

650 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, 6-radigt, färgade odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, längd 44 cm, vikt 105,6 g.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, 5-radigt, odlade sötvattenspärlor, färgade stenar, lås i sterlingsilver, längd 49 cm, vikt 91,4 g.

950 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, flerradigt, odlade sötvattenspärlor, tumlade halvädelstenar, lås i sterlingsilver, längd 55 cm, vikt 273,6 g.

1 300 kr

Utrop: 350 kr

DIAMANT, droppslipad, 0,69 ct, Greyish Yellow/SI2, HRD Report 190000074582, natural på rondisten.

2 600 kr

Utrop: 1 900 kr

DIAMANT, ovalslipad, 0,73 ct, Natural Fancy Greenish Yellow, IGI certifikat 361902390, ca P1, stark fluorescens, inverterad natural.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter 0,37 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 4,7 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 3 000 kr

LORDRING, 18K guld, rubiner, antikslipade diamanter ca 0,09 ctv, Juvelerare Laver-Lindbom, Stockholm 1969, stl 17,25 mm, vikt 7,9 g, rubiner med slitage

Utrop: 5 200 kr

RING, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,20 ctv, ca W/P, Iduna, stl 16,75 mm, vikt 4,4 g, några diamanter med naturaler.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad akvamarin ca 2,70 ct, L Laver, Stockholm 1964, stl 15,5 mm, vikt 5,8 g, akvamarin med nagg och slitna fasetter.

3 700 kr

Utrop: 3 800 kr

FINGERBORG, 18K guld, karneol, Sverige 1827, vikt 4,4 g, bucklor, skadat etui.

Utrop: 2 500 kr

LUKTDOSA, silver, glas, Georg Niclas Hallberg, Visby 1833, höjd 4,5 cm, vikt 15,7 g, gravyr.

1 900 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca TW/VS, K. G. Markströms Guldsmeds, Uppsala 1989, stl 17,5 mm, vikt 2,5 g.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,16 ct, ca TW/VS, Ceson Guldvaru, Göteborg 1977, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 1,46 ct, 7,1x6,4x4,3 mm, nagg och inneslutningar når ytan.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, lås i 14K guld, längd 46 cm, pärlor ca 10 mm, vikt 61,4 g.

Utrop: 1 700 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 10 mm, stift vikt 3,3 g.

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, filigranarbete, Petter Fredrik Sundberg, Karlskrona 1830-tal, stl 17,5 mm, vikt 2,4 g, slitage, tennlödningar.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, safir, briljanter ca 0,60 enligt gravyr, W-Ca/P, stl 19,25 mm, vikt 4,9 g

4 600 kr

Utrop: 4 800 kr