Laddar...

Aktivera zoom-läge

Smycken - ARMBAND, 14K guld/platina/palladium - View 1
Smycken - ARMBAND, 14K guld/platina/palladium - View 2
Smycken - ARMBAND, 14K guld/platina/palladium - View 3

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund

Auktionsnr: 8

Varunr: 2 048 347

Smycken

Armband

ARMBAND, 14K guld/platina/palladium, kuddslipad obehandlad safir ca 2,50 ct, gammal- och äldre åttkantslipade diamanter ca 1,20 ctv, antik, tidigt 1900-tal, längd 18 cm, vikt 10,8 g, saknar säkerhetskedja, safiren har nagg och slitna fasettkanter, enstaka diamanter har nagg och skador.

31 000 kr

Klubbad till budgivare: 226029

Valuta

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.