Aktivera zoom-läge
| Klubbas i Stockholm | |
| Auktionsstart | 2025-11-29 13:00 |
| Visning startar | 2025-11-26 10:00 |
| Uthämtning | Biblioteksgatan 5 |
Auktionsnr: 26
Varunr: 2 048 373
Smycken
Ring
RING, platina, kuddformad safir ca 1,25 ct, 2 gammalslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, äldre åttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv, Art Deco, stl 18 mm, vikt 5,0 g, värderingsintyg från 1920-talet, Karlsbad, medföljer, etui, safiren har smärre slitage på fasettkanterna, några av de mindre diamanterna har mindre skador och nagg.
23 000 kr
Klubbad till budgivare: 201504 |
Valuta |
För fullständiga villkor se våra köparvillkor.