Laddar...

Aktivera zoom-läge

Smycken - RING, platina - View 1
Smycken - RING, platina - View 2
Smycken - RING, platina - View 3
Smycken - RING, platina - View 4
Smycken - RING, platina - View 5
Smycken - RING, platina - View 6
Smycken - RING, platina - View 7
Play

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund

Auktionsnr: 26

Varunr: 2 048 373

Smycken

Ring

RING, platina, kuddformad safir ca 1,25 ct, 2 gammalslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, äldre åttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv, Art Deco, stl 18 mm, vikt 5,0 g, värderingsintyg från 1920-talet, Karlsbad, medföljer, etui, safiren har smärre slitage på fasettkanterna, några av de mindre diamanterna har mindre skador och nagg.

23 000 kr

Klubbad till budgivare: 201504

Valuta

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.