101 - 120 av 188
1...567...10 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

Klubbad för
Smycken, HÄNGE, 9K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

HÄNGE, 9K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, austraiensk opal, höjd 2,2 cm, vikt 3,3 g, limmrester på baksidan.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Smycken, HELALLIANSRING, 18K roséguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

HELALLIANSRING, 18K roséguld, flerfärgade behandlade safirer ca 1,20 ctv, stl 17 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 5 000 kr

Ädelstenar, BLÅ SAFIR, smaragdslipad 1,98 ct, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

Ädelstenar Safirer

BLÅ SAFIR, smaragdslipad 1,98 ct, safir med nagg, slitna fasettkanter och inneslutningar som når ytan.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Ädelstenar, SAFIR, ovalslipad 2,17 ct, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad 2,17 ct, mått 5,96x8,40x4,5 mm, nagg.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Smycken, RING, 18K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

RING, 18K guld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca TW/VS-SI, safirer, stl 17,25 mm, vikt 6,1 g, mindre slitage på safirerna.

Utrop: 6 400 kr

Smycken, ARMRING, silver, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

ARMRING, silver, genombruten dekor, Frankrike, 1900-talets första hälft, diameter 67 mm, vikt 46,0 g, buckla.

950 kr

Utrop: 800 kr

Smycken, ARMBAND, sterlingsilver, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

ARMBAND, sterlingsilver, berlock, längd 20 cm, vikt 57,1 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

Smycken, ENSTENSRING, 18K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,44 ct enligt gravyr, ca TW/VS, stjärnringen, stl 18,25 mm, vikt 2,2 g.

5 100 kr

Utrop: 5 000 kr

Smycken, ÖRHÄNGEN, 18K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

ÖRHÄNGEN, 18K guld, droppformade citriner, 10 briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, ca TW-W/VS-SI, krokar med stopp, vikt 3,5 g.

3 500 kr

Utrop: 3 200 kr

Smycken, HALSKEDJA, 18K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

HALSKEDJA, 18K guld, pansarlänk, längd 48 cm, vikt 7,8 g.

6 300 kr

Utrop: 6 200 kr

Smycken, SYSKONRING, 18K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

SYSKONRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ct, ca TW-W/VS-SI, åttkantslipade diamanter, stl 18 mm, Stockholm 1957, vikt 3,7 g, nagg på kuletten, slitna klor, slitage.

4 800 kr

Utrop: 5 500 kr

Smycken, ALLIANSRING, 18K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 1,29 ctv, ca R-W/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 3,7 g, en diamant har liten skada på kronan och några har små nagg.

Utrop: 17 600 kr

Smycken, ALLIANSRING, 18K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,43 ctv, ca R-TCr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 4,1 g, diamanterna har nagg på kuletterna.

Utrop: 19 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 11 prinsesslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca W/SI, stl 17,5 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 4 400 kr

Smycken, ENSTENSRING, 9K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

ENSTENSRING, 9K vitguld, briljantslipad diamant 0,20 ct, ca TW/SI2, stl 15,5 mm, vikt 1,9 g, storleksändrad.

Utrop: 2 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 6 100 kr

Smycken, RING, 18K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

RING, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter 0,66 ctv, ca W-Cr/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 3,9 g, diamant med nagg vid rondisten.

Utrop: 6 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 3,0 g, gravyr.

3 500 kr

Utrop: 3 800 kr

Smycken, PÄRLARMBAND, odlade sötvattenspärlor, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, odlade sötvattenspärlor, kula av lapis lazuli, lås i 14K guld, längd 18 cm, knutet, vikt 8,6 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Smycken, KLACKRING, 18K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 21 oktober 2025

KLACKRING, 18K guld, rökkvarts ca 11,6 x 9,7 mm, stl 19 mm, vikt 6,7 g.

Utrop: 6 200 kr