221 - 228 av 228
1...101112 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 november 2025

Klubbad för
Klockor, HERMÈS, Paris, i auktion: Klockor – Lördag 1 november 2025

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Arceau, ”Le Temps Suspendu”, Serie nr. 2889773, Boett nr. AR8.910, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum (retrograde), läderband, viklås, ca 2012.

Utrop: 72 000 kr

Klockor, VICTORINOX, Fieldforce Classic, i auktion: Klockor – Lördag 1 november 2025

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Fieldforce Classic, "Tachymeter", Serie nr. 200704299, Ref nr. V241902, kronograf, herrur, 42 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, originallänk, cert, januari 2025, box, ytterkartong.

3 700 kr

Utrop: 3 800 kr

Klockor, TISSOT, PRX Digital, i auktion: Klockor – Lördag 1 november 2025

TISSOT, PRX Digital, Serie nr. BETF3T8M6, Ref nr. T137.263.33.020.00, unisex, 35 mm, doublé, quartz, safirglas, digital, integrerad originallänk, viklås, cert, januari 2025, box, ytterkartong.

Utrop: 2 500 kr

Klockor, CERTINA, DS, i auktion: Klockor – Lördag 1 november 2025

CERTINA, DS, Chronograph Automatic 1968, Cal ETA A05.H31, Serie nr. SJ0WGTLG6, Ref nr. C040.462.18.051.00, kronograf, herrur, 43,5 mm, stål, automatisk, safirglas, glasbaksida, NATO-band, cert, januari 2025, box, ytterkartong.

12 200 kr

Utrop: 12 400 kr

Klockor, TAG HEUER, Aquaracer (300 m /1000 ft), i auktion: Klockor – Lördag 1 november 2025

TAG HEUER, Aquaracer (300 m /1000 ft), Serie nr. RZL1759, Ref nr. WAY1310.BA0915, Boett nr. WAY1310, damur, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. FAA072, OBS: längd 150 mm, ca 2015.

1 900 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor, ROLEX, Oyster Perpetual, i auktion: Klockor – Lördag 1 november 2025

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. X113568, Cal 3135, Verk nr. 5881553, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), skadad boett (porer, se bild), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 H 18-P3/455 B, cert, oktober 1991, box, ytterkartong.

40 000 kr

Utrop: 30 000 kr

Klockor, LONGINES, Golden Wing, i auktion: Klockor – Lördag 1 november 2025

LONGINES, Golden Wing, Cal 250, Serie nr. 27773386, Ref nr. L3.106.5.11.6, damur, 26,5 mm, bicolour, quartz, safirglas (repor/nagg), datum, skadad urtavla, servicebehov, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 07.37643, längd 155 mm, ca 1996.

Utrop: 1 900 kr

Klockor, HUBLOT, Big Bang, i auktion: Klockor – Lördag 1 november 2025

Klockor Hublot

HUBLOT, Big Bang, Cal HUB11 (SW 300), Serie nr. 872542, Ref nr. 365.SM.1770.LR, unisex, 38 mm, stål/keramik, automatisk, safirglas, datum, kolfiberurtavla, defekt (akut servicebehov), glasbaksida, integrerat gummiband, viklås (stål), cert, juni 2012.

Utrop: 29 000 kr