1 - 20 av 364
123...19 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

Klubbad för
Smycken, RING, 18K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

RING, 18K guld, turkoser, antikslipade diamanter, storlek 17 mm, vikt 2,5 g.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

Silver, TORE ELDH, ljusstakar, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

TORE ELDH, ljusstakar, ett par, silver, fylld botten, höjd 18 cm, vikt 398,3 g, smärre bucklor vid foten.

2 600 kr

Utrop: 2 000 kr

Smycken, TRESTENSRING, 18K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

TRESTENSRING, 18K guld, äldre briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS-P, stämplad Aktiebolaget Hertz Bernhard, 1919, storlek 18 mm, vikt 2,3 g, några svaga klor, gravyr.

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, ca TW/P, Hallberg 1996, storlek 16 mm, vikt 1,9 g, stenar med ytdefekter.

Utrop: 2 400 kr

Smycken, ENSTENSRING, 18K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/VS, storlek 22 mm, vikt 6,2 g, nagg på kulett.

Utrop: 7 500 kr

Smycken, ALLIANSRING, 18K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

ALLIANSRING, 18K vitguld, med briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv ca W/SI, stl 17,75 mm, vikt 6,9 g.

8 400 kr

Utrop: 8 000 kr

Smycken, ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, navett-, prinsess- och briljantslipade diamanter ca 4,50 ctv, ca R-TCa/VS-SI, vikt 7,8 g, stift, hög nickelhalt i legeringen, några diamanter har nagg.

24 000 kr

Utrop: 20 000 kr

Smycken, ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant 0,37 ctv, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant 0,37 ctv, TW(G)/VS, GIA inskription 5286385910 storlek 16,25 mm, vikt 3,9 g

7 500 kr

Utrop: 8 500 kr

Smycken, HELALLIANSRING, 18K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 39 briljantslipade diamanter 0,50 ctv, ca W/VS-SI, storlek 17 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 4 600 kr

Silver, FRANS HOLM, mockaskedar, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

FRANS HOLM, mockaskedar, förgyllt sterlingsilver, emalj, etui, missfärgningar, 2 st med små emaljskador.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K guld, hjärta med briljanter 0,20 ctv, bredd 10,7 mm, stl 17,5 mm, vikt 15,8 g.

Utrop: 16 600 kr

Ädelstenar, AKVAMARIN, smaragdslipad, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

Ädelstenar Akvamarin

AKVAMARIN, smaragdslipad, 2,94 ct.

Utrop: 1 000 kr

Ädelstenar, SVART OPAL, 0,99 ct, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

Ädelstenar Opaler

SVART OPAL, 0,99 ct, Australien, 6,7x5,5 mm.

1 000 kr

Utrop: 700 kr

Ädelstenar, TOPAS, ovalslipad, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

Ädelstenar Topas

TOPAS, ovalslipad, 30,33 ct, 21,0x16,2x11,9 mm, små nagg.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Smycken, COLLIER, 18K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

COLLIER, 18K vitguld, trapetslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 40/43 cm, vikt 3,0 g, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 5 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, trapetslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 38,5/41,5 cm, vikt 2,8 g.

Utrop: 5 500 kr

Ädelstenar, 10 DIAMANTER, briljantslipade 1,11 ct, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

10 DIAMANTER, briljantslipade 1,11 ct, TW(F-G)/IF enligt IGI certifikat, förseglade, plasten har gulnat med tiden.

6 100 kr

Utrop: 6 000 kr

Smycken, ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca Ca-Light Brown/VS-SI, höjd 15 mm, vikt 3,2 g, stift, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 4 500 kr

Smycken, PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade grå pärlor, barocka, ca 9 mm, vikt 3,2 g, stift.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

Smycken, BROSCH, blomma, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

BROSCH, blomma, 14K guld, månsten, rubin, 22x18 mm, vikt 3,7 g.

1 800 kr

Utrop: 1 300 kr