1 - 20 av 451
123...23 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 april 2001

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld vikt 3.7 g 7 briljanter ca 0,30ct 1st liten skada stl. 16.5 mm

Utrop: 1 700 kr

GRANATRING, antik 18K stl. 17 1/4 mm

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 8,3-8 mm diameter, 95 st lås 18K vitguld med briljanter.

Utrop: 15 000 kr

ARMBAND, 18K vikt 36,0 g

2 100 kr

Utrop: 2 500 kr

GULD, 2 ringar, brosch, armband

650 kr

Utrop: 700 kr

GULDKLOCKA, som hänge 18K

800 kr

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 18K guld / vitguld / rödguld, vikt 47,2 g. L=19,5 cm. Italien 1960-tal.

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, docerade, 8,5-4,3 mm diameter, silverlås, L=43 cm.

Utrop: 900 kr

RING SAMT 1 ÖRHÄNGE, 18K guld med mabepärlor.

550 kr

Utrop: 500 kr

HÄNGE, 18K guld med opaldublett.

375 kr

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, docerade silverlås, L=50 cm. Måste träs om.

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 13,7 g. L=19,5 cm.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, 18K guld, "pansar", vikt 14,8 g.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

CARMOSÉRING, 18K guld med safir samt åttkantslipade diamanter stl 18 mm.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Smycken Övr diamringar

DIAMANTRING, med 4 briljanter gammalslipade

Utrop: 3 200 kr

BROSCH, silver med 1 odlad samt orientaliska halvpärlor 1 fattas, japansk, NÅL, 18K, onyx.

800 kr

Utrop: 900 kr

FAT, silver bladform.

Utrop: 400 kr

CIGARETTETUI, silver, ask.

Utrop: 450 kr

ETUI, förgyllt / lack 9x7,5 cm.

Utrop: 350 kr

BÄGARE, silver GAB 1895. H=9 cm.

Utrop: 600 kr