1 - 20 av 240
123...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 22 september 2001

Klubbad för

COLLIER, 18K guld / vitguld Lapponia inköpt 2000. L=41 cm.

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld "Tundra" Lapponia ca 1981.

Utrop: 3 000 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver med amazonit, Claes Giertta.

325 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver signerad Hans Hansen, Danmark.

425 kr

Utrop: 350 kr

ARMRING,silver Hjalmarsdotter samt Hänge isilver

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver / turkos.

400 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld med briljant 0,02 ct stl 16 1/2 mm. Weckström / Lapponia.

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Kuriosa Tenn

2 PAR TENNLJUSSTAKAR

400 kr

Utrop: 500 kr

Accessoarer Pennor

CARTIERPENNA, kulspets, stål / förgylld ask. Oanvänd.

850 kr

Utrop: 950 kr

Keramik Skålar

SKÅL, keramik, Ekeby 3054 D=23 cm, H=15 cm.

Utrop: 950 kr

2 COLLIEER, vita koraller samt aventuringlas (syntetisk) med 18K guld delar.

Utrop: 600 kr

RING 18K vitguld med safir ca 2,00 ct samt briljanter tot ca 0,56 ct ca W/VS, handgjord, 16,5

Utrop: 10 000 kr

COLLIER, ring, örhängen i oxiderat silver med guld 18K design Gunilla Lantz ca 1998

6 500 kr

Utrop: 7 300 kr

ARMBAND, 14K guld / vitguld, vikt 15,9 g. L=19 cm.

850 kr

Utrop: 850 kr

COLLIER, 14K guld / vitguld, L=44 cm.

Utrop: 950 kr

Smycken Lås

LYNGGAARD lås 18K guld "Luna" med briljant ca 0,10 ct, W/VS samt safir.

8 700 kr

Utrop: 6 500 kr

LYNGGAARD stickad collier, oxiderat silver / 18K guld, längd 60 cm.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

LYNGGAARD collier, 3 rader stål, oxiderat silver, 18K guld längd 42 cm.

2 200 kr

Utrop: 2 300 kr

LYNGGAARD collier, ormkedja, silver längd 70 cm.

550 kr

Utrop: 500 kr

LYNGGAARD collier onyx 16 mm, längd 55 cm.

Utrop: 1 500 kr