1 - 20 av 336
123...17 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 januari 2004

Klubbad för

COLLIER, silver, längd 43 cm.

425 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, samt ARMBAND, silver "Bismark". 46 cm resp 20 cm.

400 kr

Utrop: 350 kr

ARMRING, samt KEDJA/HÄNGE, silver.porfyr.

375 kr

Utrop: 350 kr

ARMRING, silver med aventurin. Engelska stämplar.

350 kr

Utrop: 250 kr

ARMBAND, silver med månstenar, Georg Jensen design nr 8 före 1945, längd 18,2 cm.

4 100 kr

Utrop: 3 900 kr

RING, silver med månstenar, Georg Jensen design nr 48, stl 17 1/4 mm, före 1945.

1 900 kr

Utrop: 1 700 kr

BROSCH, silver med månstenar, Georg Jensen design nr 185 längd 4,7 cm. före 1945.

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, 18K vitguld / guld, vikt 13 g, längd 42 cm.

1 700 kr

Utrop: 1 200 kr

BREVKNIV, silver modell "Kugle" Georg Jensen, längd 19 cm, blad av rostfritt stål.

475 kr

Utrop: 500 kr

STRÖARE, silver, Georg Jensen design nr 433, höjd 5 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, silver, längd 46 cm.

350 kr

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Safirer

STJÄRNSAFIR, 2,55 ct, grå med blå ton.

400 kr

Utrop: 500 kr

HÄNGE, silver, Etsuko Minowa 1975.

400 kr

Utrop: 500 kr

COLLIER, silver med opaltriplett, tillv 1985 av Birgitta Sanitate i Tällberg.

700 kr

Utrop: 400 kr

SPÄNNE, silver & förgyllt silver, tillv av HB Stenings guldsmide & gravyr.

Utrop: 400 kr

6 ST KNIVLÄGGARE, silver i etui, Borgila 1934.

1 100 kr

Utrop: 500 kr

COLLIER, sterling silver med graalglasamulett, Torun Bülow-Hübe, "Homage á Edward".

5 600 kr

Utrop: 3 700 kr

MANSCHETTKNAPPAR, titanium, Ingrid Bärndal.

600 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Övrigt

10 BRILJANTER oinfattade, plomberade, totalt 1,00ct TW(F-G)/VVS cert. IGI 1K 12280

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

Ädelstenar Övrigt

10 BRILJANTER oinfattade, plomberade, totalt 1,00ct TW(F-G)/VVS cert. IGI 1K 12310

Utrop: 8 000 kr