1 - 13 av 13

Avslutad | Skattjakt – Tisdag 10 februari 2004

Klubbad för

Klockor Atlantic

ATLANTIC, Världsmästarur, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, 1950-tal.

75 kr

Utrop: 25 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ca 0,8 ct, hjärtslipad, sliten

275 kr

Utrop: 25 kr

RINGAR, 18K guld/vitguld, 11,3 g, stl. 16 mm, stl. 19 mm, tillverkade 1992.

650 kr

Utrop: 25 kr

RINGAR, 18K guld, 7,6 g, stl. 16 1/4+ mm, stl. 18 3/4+ mm, tillverkade 1991.

575 kr

Utrop: 25 kr

KEDJA, 18K guld, 17,4 g, 51 cm.

1 475 kr

Utrop: 25 kr

Smycken Lås

LÅS, silver med odlad pärla, 1,8 g.

75 kr

Utrop: 25 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, 4st små åttkantslipade diamanter, 3,8 g, stift.

725 kr

Utrop: 25 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld, 38 cm, 8 g.

500 kr

Utrop: 25 kr

RING, ca. 18K guld, safir med 2 sprickor och lite nagg i kanten, ca. 1,20 ct, stl. 18 mm, 4,6 g.

525 kr

Utrop: 25 kr

SPÄNNE, briljanter tot. 0,16 ct, safir, 0,90 g.

1 100 kr

Utrop: 25 kr

RING, 18K guld, safir, vita stenar, 6 g, stl. 17 mm.

700 kr

Utrop: 25 kr

FICKUR, cylinderur, 18K guld, visare saknas, motiv, ca 1850.

Klockor Movado

MOVADO, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 150-154 mm, 1970-tal.