21 - 40 av 504
123...26 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 17 juli 2008

Klubbad för

1 Armband i silver & 14K. Vikt 35,5g

Utrop: 2 200 kr

1 Dosa i silver med vita stenar; MGAB, 1958 (sliten förgyllning). Vikt 67,3g

450 kr

Utrop: 550 kr

1 Luktdosa i silver, (bucklor, defekt, graverad) stämplar finns

600 kr

Utrop: 600 kr

1 Dosa i silver, med inlägg utav sköldpadd, (bucklor) stämplar finns

700 kr

Utrop: 600 kr

1 Stelt armband 18K, Cartier # 31,4gram,# 1976 # 806 # 187 etui & skruvmejsel. Vikt 31,4g (Defekt, av)

10 200 kr

Utrop: 6 000 kr

Diverse guld, 18K (defekta). Vikt 13g

Utrop: 2 200 kr

1 Par örhängen, 18K. Vikt 1,2g

175 kr

Utrop: 200 kr

1 Brosch/hänge, med camé, 18K. Vikt 7,5g

Utrop: 900 kr

1 Ring Bismarck, 18K, Stl: 16 3/4. Vikt 1,8g

Utrop: 300 kr

1 Par örhängen, 18K. Vikt 0,6g

150 kr

Utrop: 50 kr

2 Ringar med staner (slitna), 14K. Vikt 12g

Utrop: 1 600 kr

1 Pärlcollier , ca 52cm, silverlås med vita stenar, (bör träs om)

225 kr

Utrop: 50 kr

1 Hänge 18K "Kors" med vita stenar. Vikt 4,9g

500 kr

Utrop: 600 kr

1 Armband 18K, med dia ca 0,23ctx3 (gammal slipning) samt 3 blå stenar (saknar berlock), längd ca 18cm, Möllenborg, med etui. Vikt 12,7g

3 600 kr

Utrop: 4 700 kr

1 Ring 18K, vg (defekt-av), med dia ca 1x0,09ct. Vikt 1,9g

350 kr

Utrop: 325 kr

1 Armband 18K, X-länk med stav, längd ca 18,5cm. Vikt 30,1g

Utrop: 5 000 kr

1 Ring 18K, vg (graverad). Vikt 4,3g

Utrop: 750 kr

1 Kedja, 18K, Pansar, längd ca 50cm. Vikt 11,6g

Utrop: 2 000 kr

1 Armband 18K, (defekt lås), längd ca 21cm. Vikt 5,09g

Utrop: 850 kr

1 Ring 18K, vg med diamanter ca totalt 0,20ct (enligt gravyr), Stl: 18. Vikt 3,4g

Utrop: 1 300 kr