41 - 60 av 288
1234...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 10 mars 2012

Klubbad för

BVLGARI, ring, 18K vitguld, B.ZERO1, band ring, stl 17,5 mm (55), etui, cert, vikt 12,6 g.

11 200 kr

Utrop: 9 000 kr

HUGO STRÖMDAHL, pärlörhängen, 18K vitguld, 2 odlade sötva- ttenspärlor, 11,2x9,4 mm 26 briljanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, krokar, vikt 4,4 g, etui.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

HUGO STRÖMDAHL, hänge, 18K vitguld, 1 odlad sötvattenspärla ca 13,0x10,3 mm, 4 briljanter ca 0,08 ctv, ca TW/VS, längd 2,2 cm, vikt 2,2 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljant 0,30 ct, River (E)/VS2, minireport med nr 6127976339, briljant 0,30 ct, River(E)/VS2, minireport med nr 2131730448, stift, plaststopp, vikt 1,0 g.

11 400 kr

Utrop: 13 000 kr

RING, 18K guld, 7 prinsesslipade diamanter 0,48 ctv enligt gravyr ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 5,6 g, gravyr, Smyckeboden, Uppsala.

Utrop: 5 100 kr

MATTI J. HYVARINEN, ring, sterling silver, Finland, stl 17,25 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 225 kr

COLLIER, 18K guld, 2 briljanter ca 0,02 ctv, Beng Hallberg, längd 50 cm, vikt 8,9 g.

Utrop: 3 200 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, Juhls Kautokeino Finland, genombruten organisk dekor, diameter 3,0 cm, vikt 26,3 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

ARMBAND, 18K guld, längd 20 cm, vikt 21,4 g. Svensk stämpel.

Utrop: 7 500 kr

COLLIER, sterling silver, ametist, prasiolit, blå topas, citrin, peridot, L=34-50 cm, 89,5 g.

4 800 kr

Utrop: 2 900 kr

GUCCI, ring, Horsebit, 18K vitguld, stl 16,5 mm, vikt 9,9 g, originaletui.

Utrop: 6 600 kr

GUCCI, ring, 18K guld, stl 16,75 mm, vikt 4,1 g, "Icon prints romantica", påse, etui, ytterbox.

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

GUCCI, örringar, Hoops, 18K vitguld, diameter 5 cm, vikt 6,6 g.

Utrop: 6 300 kr

GUCCI, collier, 18K guld, längd 42 cm, vikt 6,4 g, "Charms", etui, ytterbox.

3 700 kr

Utrop: 4 300 kr

BJÖRN WECKSTRÖM, armring, 18K guld, stämplad BW, Finland, 7x5,5 cm, vikt 15,6 g, något tillbucklad. (d)

Utrop: 6 400 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, 18K guld, rött hjärta på ena sidan och på den andra sidan en briljant 0,05 ct ca TW/VS, vikt 4,1 g, diameter 11 mm, för dobbar, PÄRLARMBAND, odlade pärlor ca 6,0-6,5 mm, odlade pärlor, längd 19 cm, dobbar, etui.

4 400 kr

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K guld/vitguld, prinsesslipad diamant 0,30 ct enligt gravyr, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 4,8 g, stämplad BJAB.

Utrop: 4 600 kr

KEDJA/HÄNGE, förgyllt sterlingsilver, kula av rosenkvarts, längd 49,5 cm, vikt 24,3 g.

750 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, kulor av rosenkvarts, krokar, vikt 11,8 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

RING, 18K guld, prasiolit, stl 18,5 mm, vikt 4,7 g.

2 100 kr

Utrop: 1 400 kr