21 - 40 av 170
123...9 Gå till

Avslutad | Nutida – Lördag 22 mars 2014

Klubbad för

STAFFAN NILSSON, likörkanna, sterlingsilver, akrylglas, Falun 1992, höjd 24 cm, vikt 431 g.

Utrop: 16 400 kr

STAFFAN NILSSON, likörkanna med lock, sterlingsilver, Falun 1996, höjd 31,8 cm, vikt 318 g.

Utrop: 18 200 kr

Silver Fat

STAFFAN NILSSON, fat, sterlingsilver, vitt akrylglas, Falun 2004, rektangulärt, 6,5 x 8,8 cm, vikt 195 g.

4 000 kr

Utrop: 4 100 kr

Silver Fat

STAFFAN NILSSON, fat, sterlingsilver, vitt akrylglas, Falun 2004, fyrkantigt, 7,2 x 7,2 cm, vikt 184 g.

3 400 kr

Utrop: 3 500 kr

CHRISTER JONSSON, ljusstakar, sterlingsilver, signerad, Västervik 2013, höjd 23 cm, bredd 9,5 cm, vikt 930 g.

Utrop: 28 000 kr

LENA BERGESTAD JONSSON, sterlingsilver, salladsbestick, svartek, signerad, Västervik 2013, längd 28,5 cm, bredd 5,3 cm.

Utrop: 9 900 kr

KUKI CONSTANTINESCU, brosch, It happened one night, sterlingsilver plast, Stockholm 2013, höjd 12 cm, bredd 8 cm, vikt 29 g.

Utrop: 8 100 kr

KUKI CONSTANTINESCU brosch, King Kong, sterlingsilver, plåt, eloxerad aluminium, Stockholm 2011, höjd 10,5 cm, bredd 5,5 cm, vikt 25 g.

Utrop: 9 600 kr

KUKI CONSTANTINESCU, brosch, Laura, sterlingsilver, plast, eloxerad aluminium, Stockholm 2013, höjd 14,5 cm, bredd 6 cm, liten repa.

Utrop: 8 100 kr

KUKI CONSTANTINESCU brosch, Casablanca, sterlingsilver, plåt, eloxerad aluminium, Stockholm 2013, höjd 17 cm, bredd 6 cm, vikt 17 g.

Utrop: 7 100 kr

KUKI CONSTANTINESCU, brosch, Sommar, sterlingsilver, målat eloxerat aluminium, Stockholm 2013, höjd 15 cm, vikt 12 cm, vikt 38 g.

Utrop: 8 100 kr

KUKI CONSTANTINESCU, brosch, Flygplan, förgyllt sterlingsilver, metall, papper, signerad 2013, höjd 8 cm, bredd 9 cm, vikt 34 g.

Utrop: 5 100 kr

JAN OSTWALD, skål, brons,längd 47 cm, höjd 13 cm.

Utrop: 19 800 kr

JAN OSTWALD, skål, brons, järn, signerad, längd 32 cm, höjd 14,5 cm.

Utrop: 5 700 kr

JAN OSTWALD, skål, brons, signerad, diameter 32 cm, höjd 11 cm.

Utrop: 17 000 kr

JAN OSTWALD, skål, brons, signerad, diameter 25,5 cm, höjd 10,5 cm.

Utrop: 12 400 kr

JAN OSTWALD, fat, brons, signerad, längd 39 cm, bredd 18,5 cm, höjd 5 cm.

Utrop: 11 400 kr

JOSEFINE DAVIDSSON, karamelldosa, sterlingsilver, polkagris i cernitlera, signerad, Stockholm 2005, höjd 12 cm, längd 4 cm, bredd fram 2 cm, bredd bak 3,5 cm, vikt 182 g.

Utrop: 11 800 kr

JOSEFINE DAVIDSSON, 2 st dosor, sterlingsilver, signerade, Stockholm 2008, höjd 6,5 cm, längd 3,8 cm, bredd 3,8 cm, vikt 175 g.

Utrop: 13 600 kr

HELENA LINDHOLM, ljusstakar, sterlingsilver, Stockholm 2010, höjd 25 cm, vikt 583 g.

Utrop: 33 500 kr