161 - 170 av 170
1...789 Gå till

Avslutad | Nutida – Lördag 22 mars 2014

Klubbad för

INGA LAGERVALL RINGBOM, collier, sterlingsilver, falköga, agat, serpentin, Stockholm 2011, längd 48 cm.

Utrop: 8 100 kr

INGA LAGERVALL RINGBOM, collier, sterlingsilver, korall, onyx, cubic zirkon, Stockholm 2012, längd 46 cm.

Utrop: 7 100 kr

KARLHEINZ SAUER, kanna, sterlingsilver svart/vit plexiglas, signerad, Trelleborg 2010, höjd 13 cm, längd 20 cm, vikt 568 g,liten repa.

Utrop: 32 500 kr

KARLHEINZ SAUER, kanna, sterlinsilver, handtag i glas, förgyllt lock, signerad, Trelleborg 2012, höjd 19,5 cm, längd 20 cm, vikt 654 g.

Utrop: 36 500 kr

KARLHEINZ SAUER, kanna, sterlingsilver, handtag i blått trä, signerad, Trelleborg 2010, höjd 19,5 cm, längd 20 cm, vikt 466 g.

Utrop: 28 500 kr

KARLHEINZ SAUER, kanna, sterlingsilver, handtag i rött glas, signerad, Trelleborg 2012, höjd 11 cm, längd 19 cm, vikt 256 g.

Utrop: 17 200 kr

WOLFGANG GESSL, kanna, sterlingsilver, handtag i Corian ( marmorkross ), signerad Sthlm 2005., höjd 11,3 cm, längd 33,5 cm, silvervikt 690 g.

Utrop: 86 000 kr

MARIA BÖRJESSON, collier, blå aluminium, sterlingsilver, Norrköping 2004, längd ca 47 cm, vikt 231 g.

Utrop: 12 200 kr

MARIA BÖRJESSON, collier, svartoxiderat silver, aluminium, Norrköping 2003, justerbar längd, längd på hängena 12 cm.

Utrop: 14 200 kr

Silver Plunta

MATS ESKILS, silverplunta, Kärrhök, sterlingsilver, akryl, 2014, höjd 13 cm, längd 16 cm, vikt 399 g.

Utrop: 22 500 kr