121 - 140 av 170
1...6789 Gå till

Avslutad | Nutida – Lördag 22 mars 2014

Klubbad för

WOLFGANG GESSL, kedja/hänge, sterlingsilver, rutilkvarts, Stockholm 2011, längd 80 cm, hängets längd 5,6 cm, bredd 2,4 cm.

Utrop: 16 800 kr

WOLFGANG GESSL, kanna, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2000, höjd 7,8 cm, vikt 234 g, liten repa.

Utrop: 10 000 kr

WOLFGANG GESSL, kanna, stelingsilver, signerad, Stockholm 2006, höjd 10 cm, vikt 178 g.

Utrop: 9 600 kr

WOLFGANG GESSL, kanna, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2010, höjd, 9,7 cm, vikt 192 g.

Utrop: 13 000 kr

WOLFGANG GESSL, kanna, sterlingsilver, bamboo, Stockholm 2000, höjd 17,8 cm, längd 25,5, bredd 18,5 cm, vikt 595 g.

Utrop: 45 000 kr

WOLFGANG GESSL, kanna, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2002, höjd 19 cm, vikt 414 g.

Utrop: 20 500 kr

WOLFGANG GESSL, ljusstake, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2010, höjd 10 cm, bredd 5,5 cm, vikt 177 g.

Utrop: 13 000 kr

WOLFGANG GESSL, ljusstake, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2010, höjd 4,4 cm, diameter 7,4 cm, vikt 124 g.

Utrop: 7 900 kr

W. GESSL, ljusstake, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2010, höjd 4,4 cm, diameter 8 cm, vikt 122 g.

Utrop: 7 500 kr

WOLFGANG GESSL, skål, sterlingsilver, sockel av sodalit, signerad, Stockholm 2008, höjd 13 cm, diameter 16 cm, vikt 310 g.

15 400 kr

Utrop: 15 600 kr

WOLFGANG GESSL, skål, sterlingsilver, Stockholm 2002, höjd 4,7 cm, längd 14 cm, bredd 10,5 cm, vikt 232 g.

Utrop: 10 000 kr

WOLFGANG GESSL, martiniglas, sterlingsilver, 24K guldförgyllning, agatklot, signerad, Stockholm 2008, höjd 9,3 cm, diameter 9,7 cm, vikt 190 g.

11 200 kr

Utrop: 11 400 kr

WOLFGANG GESSL, martiniglas, sterlingsilver, obsidiankub, signerad, Stockholm 2010, höjd 8 cm, diameter 10,5 cm, vikt 160 g.

8 000 kr

Utrop: 7 500 kr

WOLFGANG GESSL, martiniglas, sterlingsilver, korall halvklot, signerad, Stockholm 2010, höjd 7 cm, diameter 10,5 cm, vikt 135 g.

7 100 kr

Utrop: 7 200 kr

Silver Fat

ANNIKA DAEVEL, silverfat på fot, Fest, sterlingsilver, Stockholm 2003, höjd 21 cm, längd 25 cm, bredd 22 cm, vikt 760 g.

Utrop: 19 200 kr

Silver Fat

ANNIKA DAEVEL, silverfat på fot, sterlingsilver, Stockholm 2013, höjd 17 cm, längd 22,6, bredd 17 cm, vikt 473 g.

Utrop: 17 000 kr

ANNIKA DAEVEL, burk med öron, höjd 5,2 cm, längd 7,2 cm, bredd 4,3 cm, vikt 67 g.

Utrop: 4 500 kr

ANNIKA DAEVEL, järnfat på fot, med silverbeslag, Stockholm 2001, höjd 23 cm, längd 28,5 cm, bredd 21 cm, vikt 1040 g.

Utrop: 8 500 kr

ANNIKA DAEVEL, järnfat på fot, med silverbeslag, Stockholm 2003, höjd 17,5 cm, längd 22,5 cm, bredd 17 cm, vikt 626 g.

Utrop: 6 300 kr

ANNIKA DAEVEL, järnfat, med silverbeslag, Stockholm 2003, längd 22,5, bredd 22,5 cm, vikt 717 g.

3 900 kr

Utrop: 4 000 kr