21 - 40 av 230
123...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 30 september 2017

Klubbad för

OMEGA, Genève, Cal 552, Serie nr. 23793857, Ref nr. BA 161.0009, Boett nr. 161.009, herrur, 33 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, gravyr, läderband, ca 1966, box (skadad).

Utrop: 4 600 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 34 mm, Cal 3065, Serie nr. 2015902, Boett nr. 938-67, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1967.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 35,5 mm, Cal 3000, Serie nr. 741230, Boett nr. 279, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, omluminarade visare, läderband, ca 1955.

1 800 kr

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 268, Serie nr. 18115467, Ref nr. CK 14389, Boett nr. 14389-9 CSP, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1961.

1 900 kr

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, herrur, 33,2 mm, Cal 600, Serie nr. 21195906, Ref nr. BA 131.0016, Boett nr. 131.016, 18K guld, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, buckla boett, läderband, ca 1964.

3 300 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, De Ville, Cal 565, Serie nr. 26014433, Ref nr. MD 162.0025, Boett nr. 162.025, herrur, 31,5 x 32 (38) mm, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1968.

1 900 kr

Utrop: 1 300 kr

TISSOT, Visodate, Cal 27B-621, Serie nr. 3642617, Boett nr. 6006-7 (HF), herrur, 35 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum (roulette), skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1956.

2 500 kr

Utrop: 1 000 kr

CARTIER, Panthère, Boett nr. 183949 / 9053046, unisex, 26,5 x 26,5 (36) mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), datum, skadad urtavla, defekt, OBS: bakboettskruv saknas, originallänk (1-radig), viklås, cert, maj 1989, box.

4 000 kr

Utrop: 3 300 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Parsifal, Cal RW 4200, Serie nr. V113951, Ref nr. 2970-SG-00308, Boett nr. 2970, herrur, 39 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. G2.11, cert (ej komplett), ca december 2016, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 8 400 kr

OMEGA, Constellation, ´95, Cal 1456, Serie nr. 55833098, PIC nr. 1377.10.00, Ref nr. DB 895.1201, Boett nr. 895.1201, damur, 25,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, defekt, briljantkrans (38 st. TW/VVS, 0,42 ctv), integrerad originallänk (halvstav, skadad), viklås, Ref nr. 6552/864, ca 1997.

7 300 kr

Utrop: 5 500 kr

INTERNATIONAL WATCH CO, Schaffhausen, fickur, 47 mm, Cal 97 (H4), Serie nr. 968555, Boett nr. 1018923, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1937.

4 900 kr

Utrop: 3 500 kr

ZENITH, fickur, 50 mm, Cal 3841, Boett nr. 30.0510.034, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1940.

Utrop: 5 900 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 58162187, PIC nr. 2253.80.00, Ref nr. ST 396.1641, Boett nr. 196.1641, midsize, 36,25 mm, stål, quartz, safirglas (skadat), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1612/932, ca 2002.

8 100 kr

Utrop: 7 500 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, fickur, 51 mm, Cal 52 (H5), Serie nr. 653089, Boett nr. 747083, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1916, etui (Erik Bern, Norrtälje).

6 500 kr

Utrop: 6 500 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, MDM Geneve, Serie nr. 152135, Boett nr. S140 10 2, midsize, 32 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, gummiband, viklås, ca1990, box (skadad).

7 100 kr

Utrop: 4 900 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Chronograph, Cal SS G3 (ETA 7750), Serie nr. 867, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, glasbaksida, skadad kronhals, originallänk, viklås, cert, december 2009, box, ytterkartong.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Chopard

L.U.C, Prima, fickur, 53,5 mm, savonett, Boett nr. 240131 / 46, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

Utrop: 8 000 kr

Klockor Nilax

NILAX, damur, 22,5 mm, Cal 6365, Boett nr. 25008, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1975.

Utrop: 1 400 kr

ELECTION, Chronomètre, fickur, 54 mm, savonett, Serie nr. 403948, Boett nr. 091106, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, OBS: verkhållare/skruv saknas, ca 1920, etui.

Utrop: 7 600 kr

TEGRA, Chronometre, fickur, 52 mm, savonett, Boett nr. 665974 / 50/974, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, bucklor, ca 1935, läderpåse, etui (Ur-Larson, Linnégatan 38,Stockholm).

4 100 kr

Utrop: 4 400 kr