41 - 60 av 240
1234...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 28 oktober 2017

Klubbad för

NESTOR, fickur, 59,5 mm, savonett, Boett nr. 168524, 14K guld, ankargång, kvartsrepeter, kronograf, skadad urtavla, glas saknas, defekt, innerlock i 14K guld, bucklor, ca 1910.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

CERTINA, herrur, 34 mm, Cal 25-66, Serie nr. 842260, Boett nr. 5210.136, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original, box.

Utrop: 3 300 kr

MONICO, herrur, 33 mm, Boett nr. 542006, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1960.

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, herrur, 26 x 26 mm, Cal 671, Serie nr. 21805828, Ref nr. MD 161.0014, Boett nr. 161.014, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1964, metallänk ej original.

600 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, 34 mm, Cal 2542, Boett nr. 1025 / 126214029, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1970.

Utrop: 3 300 kr

HY.MOSER, herrur, 34 mm, Cal Peseux 320, Boett nr. 1742 2, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, skadad boett (böjda horn), ca 1955, metallänk ej original.

Utrop: 2 300 kr

ERNEST BORREL, damur, 24 mm, Cal 2416, Boett nr. 159080 E / 937984, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1960.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

OMEGA, Ladymatic, Cal 661, Serie nr. 19748689, Ref nr. BA 551.0006, Boett nr. 551.006, damur, 18 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1963.

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

MORMORSUR, 35 mm, Boett nr. 231606, 18K guld, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, mönster, bucklor, ca 1880.

Utrop: 2 400 kr

Klockor Viking

VIKING, fickur, 53 mm, savonett, Boett nr. 852387, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, ca 1920.

Utrop: 4 700 kr

JAEGER-LE COULTRE, herrur, 33,5 mm, Cal P478/C, Serie nr. 855370, Boett nr. 596017, stål, manuell, plexiglas, renoverad urtavla, skadad urtavla, defekt, ca 1952.

4 000 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, frackur, 41,5 mm, savonett, Cal 1330, Serie nr. 41182478, Boett nr. BA 191.1764, 18K guld, quartz, ca 1978, läderpåse.

6 000 kr

Utrop: 6 500 kr

BERNARD VORTMANN, unisex, 30,5 mm, Boett nr. 143-09-2663, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, briljant på boett (1 st. TW/VS, ca 0,03 ctv), integrerat läderband (skadat), viklås, ca 1990.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Fidélio, Boett nr. 4704, herrur, 27,5 x 28 (32,5) mm, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, datum, urtavla med strass, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, cert, februari 1988, box (ej komplett).

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, damur, 27 mm, s.k. "Spider dial", Boett nr. 981908, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 1990, etui, ytterkartong (skadad).

Utrop: 1 100 kr

Klockor Hamilton

HAMILTON, Boulton, Cal 980, Serie nr. G 410225, Boett nr. S090104, herrur, 23 x 27 (37) mm, doublé (14K goldfilled), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, skadad urtavla, formverk, boett signerad Hamilton W Co, Lancaster PA, läderband, ca 1942.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

SEIKO, Prospex, (Diver´s 200m), s.k. "Mohawk", Cal 4R36A, Serie nr. 470732, Ref nr. SRP585K1, Boett nr. 4R36-03P0, herrur, 47 mm, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, läderband, ca 2014, box, ytterkartong.

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Promaster Divers (200M), Cal 8203A, Serie nr. 351020312, Boett nr. 8203-S034124, herrur, 42 mm, stål, automatisk, mineralglas, dag, datum, skadad urtavla, gummiband, originalspänne, ca 2003.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Promaster Divers (200M), Cal 8203A, Serie nr. 371020251, Boett nr. 8203-S034124, herrur, 42 mm, stål, automatisk, mineralglas, dag, datum, gummiband, originalspänne, ca 2003.

Utrop: 1 100 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 116523, Serie nr. F232001, Cal 4130, Verk nr. C 0131040, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), skadad urtavla, Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78493-AD7, servad januari 2017, ca 2003, box, ytterkartong.

71 000 kr

Utrop: 69 000 kr