Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Inga bud

Auktionsnr: 10

Varunr: 1 420 130

Silver

Ljusstakar

ANTON MICHELSEN, ljusstakar, ett par, silver, semisfärisk droppskål, handtag, på liten fot, design Olaf Staer-Nielsen, signerade, Danmark, Köpenhamn 1944-45, höjd 9,5 cm, vikt 453,1 g, mindre bucklor på ena ljusstaken.