Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund

Auktionsnr: 41

Varunr: 1 435 351

Silver

Dosa

JOHAN PETERSSON BERG, dosa, silver, invändigt förgylld, Rokoko, Norrköping 1758, diameter 7,5 cm, vikt 124,5 g, monogram i botten, bucklor.

4 000 kr

Klubbad till budgivare: 6751

Valuta