Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund
15 000 kr 2018-06-02 13:40:10 6751

Auktionsnr: 57

Varunr: 1 439 784

Smycken

Ring

RING, 18K guld, blå safir ca 1,90-2,00 ct, 2 gammalslipade diamanter ca 0,65+0,50 ct, ca W-TCr(H-I)/VS-SI, Karl Andersson, Stockholm tidigt 1900-tal, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g, safir med slitna fasettkanter och mindre nagg,

15 000 kr

Klubbad till budgivare: 6751

Valuta