41 - 60 av 355
1234...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 juni 2018

Klubbad för

RING, 18K vitguld, svart ovalslipad diamant ca 3,50 ct, 18 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 13 400 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade rubiner 3,50 ctv, 28 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-Cr/VS, vikt 3,8 g, stift.

Utrop: 13 000 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad diamant 1,00 ct, TW(G)/VS2, GIA inskription på rondisten 2254324079, 36 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 4,8 g, stenkuvert medföljer.

50 000 kr

Utrop: 54 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, kors, 83 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VS, höjd 3,8 cm, vikt 5,2 g.

Utrop: 16 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,50 ct, River(E)/VS1, HRD Diamond Identification Report samt inskription på rondisten 180000064655, 14 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,5 mm vikt4,1 g.

21 500 kr

Utrop: 24 600 kr

RING, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,32 ctv ca W/VS, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, stl 18,75 mm, vikt 3,6 g.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,50 ct, TW/(F)/VS1, HRD Diamond Identification Report 13017784036, stl 16,5 mm, vikt 4,7 g, 2 naturaler på rondisten.

Utrop: 18 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,38 ct, ca W(G-H)/VS, stl 15,75 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 5 100 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW(G-H)/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 2,5 g.

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljanter ca 0,70 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 16,25 mm, vikt 6,7 g, gravyr.

Utrop: 7 400 kr

COLLIER, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter, ca 0,51 ctv, ca TW-W/VS, längd 44 cm, vikt 3,6 g.

Utrop: 6 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, creoler med svalor, briljantslipade diamanter, ca 0,15 ctv, W/VS, Italien, vikt 6,2 g.

3 100 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, 14K guld/silver, 9 gammalslipade diamanter, rysk stämpel, stl 15,25 mm, vikt 2,4 g, lagning.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter, ca 0,90 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,5 g, mittsten med natural på rondist samt en extra fasett.

Utrop: 10 000 kr

ARMBAND, 18K trefärgat guld, bredd 1,5 cm, längd 18 cm, vikt 26,4 g.

Utrop: 8 700 kr

COLLIER, 18K rodierat guld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/P, längd 38 cm, vikt 21,5 g.

Utrop: 7 500 kr

W.A. BOLIN, hänge, 18K guld/silver, gul emalj, 16 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ägg, vikt 4,7 g, originaletui.

Utrop: 4 800 kr

W.A. BOLIN, hänge, Fransk Lilja, 18K guld/silver, röd emalj, briljantslipade diamanter 0,14 ctv, ägg, vikt 9 g, originaletui.

Utrop: 4 800 kr

W.A. BOLIN, hänge, 18K guld/silver, lila emalj, 30 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ägg, höjd 2,3 cm, vikt 4,7 g, originaletui.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K guld/vitguld, cabochonslipad safir, stl 17 mm, vikt 12 g.

Utrop: 5 500 kr