201 - 220 av 253
1...10111213 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 juli 2018

Klubbad för

ARMRING, silver, delvis förgylld, öppningsbar, emalj, blå safir, gul safir, färglösa safirer, rubiner, smaragd, pärlemor, granat, korall, Indiskt, stl 6,0 x 6,0 cm, vikt 86,7 g, etui, flera skador på emaljen.

2 100 kr

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, 18K guld, heliotrop, sigill med ingraverade initialer H.E. i stenen, höjd 3,8 cm, vikt 7,6 g.

Utrop: 1 400 kr

KEDJA, 14K guld, pansarlänk med 856 briljanter ca 8,56 ctv, ca TW-W/VS-SI, 3 dia skadade, längd 67,4 cm, vikt 81,6 g.

Utrop: 56 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 1,11 ctv, ca TCr-Ca(I-M)/SI-P, längd 2,9 cm, vikt 4,5 g.

Utrop: 10 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 12 ovalslipade rubiner ca 2,11 ctv, 58 briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca TW-W/SI-P, vikt 5,4 g, stift, två diamanter med nagg.

Utrop: 7 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 smaragder ca 1,62 ctv, 30 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-W/SI-P, vikt 3,6 g, stift.

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 briljantslipade rubiner ca 1,78 ctv, 30 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-W/SI-P, vikt 3,7 g, stift.

Utrop: 7 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 154 briljantslipade diamanter ca 1,38 ctv, ca TW-TCa(G-K)/SI-P, vikt 3,0 g, stift, flera diamanter med nagg.

Utrop: 9 800 kr

RING, 18K vitguld, 78 briljantslipade diamanter ca 1,60 ctv, ca TW-Cr(G-J)/P, stl 16 mm, vikt 5,7 g, flera diamanter med nagg.

Utrop: 9 000 kr

ARMBAND, 18K guld/vitguld, 36 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI, längd 15/17 cm, vikt 2,2 g.

Utrop: 3 200 kr

TENNISARMBAND, doserad, 18K roséguld, 85 briljantslipade diamanter ca 1,43 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, längd 18 cm, vikt 6,9 g.

14 600 kr

Utrop: 16 000 kr

RING, 18K guld, 38 briljantslipade diamantear ca 1,25 ctv, Light-Yellow-Fancy Yellow + W(H)/VS-P, stl 16,75 mm, vikt 4,1 g, en vit diamant med nagg.

Utrop: 9 200 kr

ARMBAND, 18K guld, 72 briljantslipade diamanter ca 0,98 ctv, ca TW-W(G-H)/SI-P, ställbar längd, vikt 7,5 g.

Utrop: 13 400 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,91 ct, ca Cr(J)/SI2, 144 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 4,4 g, mittstenen med sned kulett, svaga fattningar.

Utrop: 11 200 kr

RING, 18K vitguld, 92 briljantslipade diamanter ca 1,09 ctv, ca TW-TCa(G-K)/SI-P, stl 17 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 11 200 kr

RING, 18K roséguld, röd-orange emalj, 49 briljantslipade diamanter ca 1,05 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, stl 17 mm, vikt 5,2 g, svaga fattningar.

Utrop: 11 500 kr

CARMOSÈRING, 18K vitguld, ovalslipad mörkblå safir ca 2,20 ct, 12 swisslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr/VS, stl 14,5 mm, vikt 3,3 g, safiren har ett stort nagg på rondisten, slitna klor.

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K guld, 3 smaragdslipade rosa safirer ca 1,96 ctv, 8 briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca W-TCa/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 11 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter 1,40 ctv, River(D-E)/SI1, inskription GIA 14226350 och 14227654, vikt 1,9 g, stift.

Utrop: 42 000 kr

PÄRLCOLLIER, tahitipärlor, 37 st, ca 10,6-12,6 mm, lås i 14K vitguld med 14 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS-SI, längd 47 cm.

Utrop: 17 000 kr