281 - 300 av 316
1...141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 maj 2018

Klubbad för

RING, 18K vitguld, kuddslipad rubin ca 0,80 ct, 10 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W(H)/VS, stl 17 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 3 800 kr

BROSCH, 14K guld/silver, antik- och rosenslipade diamanter, stl 5,0 x 3,0 cm, vikt 10,5 g, senare nål och öglor i 18K, lagningar, några diamanter med nagg.

Utrop: 6 200 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 29 briljantslipade diamanter ca 0,76 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,75 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 9 400 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 0,50 ct, TW(F)/VVS1, GIA inskription på rondisten 1275801278, 44 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW-Cr/VS, stl 17,25 mm, vikt 6,2 g.

Utrop: 23 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 1,05 ctv ca TW-Cr/VVS, stl 16,75 mm, vikt 7 g, en diamant med skada.

Utrop: 12 000 kr

RING, 18K roséguld, briljantslipad diamant 0,40 ct, TW(F)/VS1, HRD Diamond Identification Report samt inskription på rondisten 170002985174, 36 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca TW-TCr/Vs, stl 17 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 19 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,70 ct, TW/SI2, GIA Diamond Dossier samt inskription på rondisten 1253185620, 36 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv,ca TW-W/VS, stl 17+ mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 27 000 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 0,50 ct, TW(F)/VS1, GIA certifikat 2274812110, 14 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 17 mm, vikt 6,2 g.

18 600 kr

Utrop: 20 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,40 ct, River(E)/VS1, HRD Diamond Identification Report 170002985165, 36 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 17 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 19 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 57 briljantslipade diamanter ca 5,02 ctv, ca TW/VS, längd 17,5 cm, vikt 9,8 g.

Utrop: 52 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 84 briljantslipade diamanter ca 1,98 ctv, ca TW-TCr/VS, längd 18,5 cm, vikt 6,6 g.

Utrop: 23 500 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 85 briljantslipade diamanter ca 2,54 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 6,1 g.

Utrop: 27 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 85 briljantslipade diamanter ca 2,61 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 5,8 g.

Utrop: 27 000 kr

TENNIARMBAND, 18K vitguld, 79 briljantslipade diamanter ca 2,58 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 8,2 g.

Utrop: 30 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 4,00 ctv, varav de två största ca 0,50 ct/st, ca TW-TCa/ VS-SI, höjd 3,9 cm, vikt 8,7 g, stift.

Utrop: 55 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 37 briljanter ca 0,59 ctv, ca W(H)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 12 briljanter ca 1,60 ctv ca W/VS-SI, en sliten kulett, vikt 7,6 g, stift.

Utrop: 15 000 kr

RING, 14K vitguld, 13 diamanter ca 0,54 ctv, ca TCa/P, mittsten liten skada, 12 safirer ca 0,40 ctv, stl 16,75, vikt 3,4 g, svaga fattningar.

Utrop: 2 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 4 briljanter ca 0,56 ctv, ca TCr/P1, en diamant har 2 små nagg, 5 blå safirer ca 0,80 ctv, stl 17,5 mm, vikt 2,8 g, engelska stämplar.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K vitguld, 51 briljanter ca 1,00 ctv enligt gravyr, ca TW-TCr/SI, Hallbergs, stl 16,75+ mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 9 000 kr