1 - 20 av 236
123...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 9 juni 2018

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master (Swiss-T<25 ), Chronometer, Ref nr. 16700, Serie nr. N132983, Cal 3175, Verk nr. 6428359, Boett nr. 16700, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78360-R9/501 B, cert, augusti 1993, box.

51 000 kr

Utrop: 44 000 kr

BREITLING, Emergency, Cal 56, Serie nr. 4122, Ref nr. E56121.1, herrur, 43 mm, titan, guartz, safirglas, analog/digital, Professionallänk I, viklås, Ref nr. 862E, servad februari 2018, verktyg, bruksanvisning, VHS-kassett, testutrustning, ca 1999, väska.

26 000 kr

Utrop: 22 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Explorer II, (Swiss Made) Chronometer, Ref nr. 16570, Serie nr. Z020514, Cal 3185, Verk nr. 3 0870410, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, 24-timmarsvisning, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78790A-OP3, cert, juni 2006, box, ytterkartong.

34 000 kr

Utrop: 35 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 6605, Serie nr. 276914, Cal 1065, Verk nr. N716198, Boett nr. 6605, herrur, 36 mm, 18K guld, plexiglas, datum, utbytt urtavla/visare, skadad urtavla, defekt, bucklor boett, läderband, ca1958.

Utrop: 33 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Explorer (Swiss-T<25), Chronometer, s.k ”Spider Dial”, Ref nr. 14270, Serie nr. U121599, Cal 3000, Verk nr. 1 4886286, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, skadad urtavla, utbytta visare, Oysterlocklänk, viklås (1999), Ref nr. 78790-X7/558 B, cert, september 1997.

34 500 kr

Utrop: 34 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1005, Serie nr. 9114592, Cal 1570, Verk nr. D632805, Boett nr. 1002, herrur, 34 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-K4/474, ca 1986.

18 800 kr

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss), Chronometer, s.k. "Swiss Dial", Ref nr. 16610, Serie nr. U900694, Cal 3135, Verk nr. 7937332, Boett nr. 16610, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93150-U9/501 B, cert, november 1998.

Utrop: 52 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16710, Serie nr. P732550, Cal 3185, Verk nr. 3 8795452, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78790A-DE5/801, ca 2001.

45 000 kr

Utrop: 39 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Explorer II (Swiss), Chronometer, s.k. "Swiss Dial", Ref nr. 16570, Serie nr. A350701, Cal 3185, Verk nr. 3 8298077, Boett nr. 16570, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78790-X5/501 B, ca 1999.

31 000 kr

Utrop: 27 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II (Swiss-T<25), Chronometer, Ref nr. 16710, Serie nr. N296611, Cal 3185, Verk nr. 6 122160, Boett nr. 16710, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), 24-timmarsvisning, skadad urtavla, Fliplocklänk, viklås (2000), Ref nr. 93150-S-AB5/501 B, ca 1991.

52 000 kr

Utrop: 39 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, Chronometer, Ref nr. 168622, Serie nr. Y445083, Cal 2235, Verk nr. A 1111998, Boett nr. 2260, midsize, 35 mm, stål/platina, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, skadad urtavla, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78750-DT12/807, cert, december 2003, box, ytterkartong.

37 000 kr

Utrop: 38 000 kr

ROLEX, Datejust 28, "Dark Grey Dial", Chronometer, Ref nr. 279160, Serie nr. S4M80075, Cal 2236, Verk nr. 0246Q1E8, Boett nr. 2460, damur, 28 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72340-453, cert, oktober 2017, box, ytterkartong.

35 000 kr

Utrop: 32 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual 31, Chronometer, Ref nr. 177200, Serie nr. 8N426675, Cal 2231, Verk nr. 29W65257, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås (Oysyterclasp), Ref nr. 70160-172/X7K, cert, mars 2015, box, ytterkartong.

24 000 kr

Utrop: 26 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 68240, Serie nr. U538456, Cal 2135, Verk nr. 3758990, Boett nr. 2040, midsize, 30,5 mm, stål, automatisk, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-U5/551 B, cert, september 1998, box, ytterkartong.

27 500 kr

Utrop: 19 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, Ref nr. 177234, Serie nr. V223354, Cal 2231, Verk nr. 2707857, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 70160-PJ10/LT, servad september 2017, cert, augusti 2010, box, ytterkartong.

34 500 kr

Utrop: 29 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Diagono Scuba (200M), Chronometer, Cal 220 MBBL, Verk nr. 22803, Serie nr. L 734, Ref nr. SD 38 G, herrur, 38 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla/visare, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. CH 1.99, totalvikt 188,0 gram, ca 2000.

BREITLING, B-1, Chronometre, Cal 68, Verk nr. 119573, Serie nr. 119573, Ref nr. A6836238, Boett nr. 1802 B3, kronograf, herrur, 43,2 mm, stål, quartz, safirglas, analog/digital, alarm, timer, räknesticka, skadad urtavla, Fighterlänk, viklås, Ref nr. S 3602/874A, cert, mars 2003, box (ej tidsenlig), ytterkartong.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

CARTIER, Santos, Cal ETA 2671, Boett nr. 296108296, herrur, 29 x 28 (41) mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk (storleksändras ej), viklås, ca 1985.

13 200 kr

Utrop: 8 500 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Genève, Classic, Date (100 m=300 ft), Cal ETA 2824-2, Serie nr. J417978, Ref nr. 21013, Boett nr. 8190, herrur, 38 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, originallänk, viklås, Ref nr. 62583-CX1/649, cert, augusti 2011, box (skadad), ytterkartong.

13 000 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC ORC (Ocean Race Chronograph), Serie nr. 539, herrur, 40 mm, digital, stål/titan, quartz, safirglas (repa), läderband, originalspänne, ca 2002, träbox, ytterkartong.

7 500 kr

Utrop: 7 900 kr