201 - 220 av 236
1...101112 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 9 juni 2018

Klubbad för

Klockor Enicar

ENICAR, Meteor (T Swiss Made T), Cal A-R 1147, Boett nr. 147-04-01 / 2303, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, urtavla med glas-stenar, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Prince Oysterdate 31, Serie nr. 171665, Ref nr. 7911, midsize, 31 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1955.

2 300 kr

Utrop: 2 300 kr

ROLEX, Precision, Ref nr. 3670, Boett nr. 054180, damur, 16 x 16 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne, ca 1955.

2 400 kr

Utrop: 2 300 kr

OYSTER, Junior Sport, Ref nr. 2784. Serie nr. 86578, Boett nr. 2784 (SAR, R.W.C), midsize, 30 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, bucklor boett, läderband, ca 1940.

Utrop: 5 500 kr

TISSOT, PR 516 GL, s.k. "Spider Dial", Cal 784-2, Serie nr. 14217969, Boett nr. 44672-3X, herrur, mm, stål, automatisk, datum, skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk, viklås (skadat), Ref nr. 672, ca 1972.

Utrop: 1 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual (T Swiss T), Ref nr. 6748, Serie nr. 5122245, Cal 2030, Verk nr. 661278, Boett nr. 6749, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas, skadad urtavla, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-B/551, ca 1977.

Utrop: 13 000 kr

LONGINES, herrur, 31 x 31 (37) mm, Cal 12.92, Serie nr. 3336884, Boett nr. 3336884, silver (0,935), manuell, plexiglas (löst), liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, skadad boett (böjda bandhorn), bucklor, fasta bandstift, ca 1915.

2 200 kr

Utrop: 1 100 kr

TAG HEUER, Connected Modular, s.k. "Smartwatch", Serie nr. AN1380HR70401HP, Ref nr. SBF8A8001.11FT6076, unisex, 45 mm, titan, batteridriven, safirglas, svart keramisk ring, gummiband, viklås (Titan), Ref nr. FC5074-Y-W3, cert, juni 2016, box, ytterkartong.

7 500 kr

Utrop: 7 900 kr

BREITLING, Navitimer World, Chronometre, Cal 24 (ETA 7754), Verk nr. 2715190, Serie nr. 2715190, Ref nr. A2432212/B726, Boett nr. 3212 B4, kronograf, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, vridbar räknesticka, läderband, originalspänne, cert, november 2014, box, ytterkartong.

26 500 kr

Utrop: 25 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 116234, Serie nr. V100729, Cal 3135, Verk nr. 3 2671561, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63200-PJ9, cert, februari 2010, box, ytterkartong.

41 000 kr

Utrop: 29 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Deepsea, Sea-Dweller (12800 ft=3900 m), Chronometer, Ref nr. 116660, Serie nr. G724878, herrur, 44 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 98210-6YX/9CD+A4M, cert, mars 2013, box, ytterkartong.

72 000 kr

Utrop: 66 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA, Kontiki, Cal ETA 955 414, Boett nr. 263.1565.40 M, herrur, 33,5 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1990.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Millenary, Cal 3120, Serie nr. 663940, Ref nr. 15320BC.OO.D002CR.01, Boett nr. F 76939, herrur, 45 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, viklås (18K vitguld), ca 2008, box.

Utrop: 62 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLAGRI, Diagono Scuba (200 m), Chronometer, Cal 2282 TEEE, Verk nr. 34053, Serie nr. L 2187, Ref nr. SC 38 S, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, skadad urtavla, utbytta visare, integrerat gummiband, viklås, ca 1999, serviceetui.

9 200 kr

Utrop: 8 500 kr

Klockor Oris

ORIS, Aquis, "Hammerhead Limited Edition", (50 BAR / 500M), Cal 752 (Selita SW220-1), Serie nr. 77331855, Ref nr. 01 752 7733 4183-Set MB, Boett nr. 36-59318, herrur, 45,5 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 07 8 24 05PEB, cert, december 2017, box, ytterkartong, limiterad och numrerad (Nr. 1855/2000).

12 000 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Casio

CASIO, G-Shock, MR-G "2017 Limited Edition", Ref nr. MR-G-G2000HT-1ADR, Boett nr, 77004L / 201A184G, herrur, 48 mm, svart DLC/ titan, Solarquartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. S-1393N, cert, december 2017, box och ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 256/500).

Utrop: 32 000 kr

ROLEX, Oysterdate, Precision, Ref nr. 6694, Serie nr. 1704352, Cal 1225, Verk nr. 4517, Boett nr. 6694, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, tillverkad andra kvartalet 1967.

7 100 kr

Utrop: 5 400 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Othello, Serie nr. X233068, Ref nr. 2011, damur, 28,5 mm, stål, safirglas, originallänk, viklås, ca 2005.

Utrop: 3 400 kr

OMEGA, Seamaster, Aqua Terra XXL Small-Seconds (150m / 500ft), Chronometer, Cal 2211, 85121355, Serie nr. 85121355, PIC nr. 231.13.49.10.06.001, Boett nr. 127.1113, herrur, 49,2 mm, stål, manuell, safirglas, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2011.

Utrop: 16 000 kr

Klockor Rado

RADO, Florence, Cal 129, Serie nr. 05794953, PIC nr. R48.750.11.3, Boett nr. 129.3750.4, herrur, 30,5 x 28 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 04330, ca 2003, box.

Utrop: 2 900 kr