941 - 960 av 978
1...474849 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 24 juli 2018

Klubbad för

Ring 18K 6,8g graverad

Utrop: 2 100 kr

Medalj/Myntliknande föremål 20K 18,8g graverad

Utrop: 6 600 kr

Armband Pansar med platta 18K 17,8g 20cm, repig

4 600 kr

Utrop: 5 600 kr

Klackring 18K 2,8g skev

Utrop: 850 kr

Ring 18K brv 1,9g Ø19 vitguld med vita stenar och odlad pärla Ø7,0mm

Utrop: 750 kr

Pärlcollier med lås 14K brv 29,0g 43,0cm odlade pärlor ca Ø8,0mm

600 kr

Utrop: 600 kr

Ring 14K 4,0g Ø17½ med blå sten (slitage på sten)

Utrop: 1 000 kr

Ring Georg Jensen Sterling silver brv 2,8g Ø18 med stenar

650 kr

Utrop: 200 kr

Parti Guld 18K brv 3,5g defekt

Utrop: 1 100 kr

Ring 14K 4,2g graverad

Utrop: 1 000 kr

Parti Guld 18K brv 12,8g med stenar, skevt och graverat

Utrop: 4 000 kr

Parti Guld 18K brv 41,8g defekt

Utrop: 12 800 kr

Pärlcollier med silverlås S925, brv 14,3g, ca 50cm, doserad med odlade pärlor ca Ø3-8mm, med etui (trasigt)

Utrop: 250 kr

Brosch, signerad Wiwen Nilsson, sterling silver, Lund 1946, brv 14,3g, L: ca 8cm, B: ca 0,8cm, med bergskristall, skev nål, mindre nagg

Utrop: 3 600 kr

Kaffeskedar 12 delar S830 brv 117,8g, 116mm, 1 kaffesked är defekt, med etui

375 kr

Utrop: 450 kr

Vas, signerad Wiwen Nilsson, Lund 1957, sterling silver, 273,1g, 6-kantig modell, Ø5,5-8cm, H: 16cm, graverad, ärgad insida, bruksanvänd

4 000 kr

Utrop: 4 800 kr

Dessertgafflar 12 delar S830, brv 321,3g, L: 146mm, modell: Olga, i mjukt fodral

2 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Punschkopp S830 34,4g H: 3,5cm, "Malmöhus Läns Skytteförbund", graverat årtal "1956"

Utrop: 125 kr

Punschkopp S830 36,4g, H: 3,5cm, förgylld insida, graverad

Utrop: 125 kr

Punschkoppar 3st S830 brv 100,6g, H: 4,0cm, graverade

Utrop: 400 kr