21 - 40 av 409
123...21 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 oktober 2018

Klubbad för

Klocktillbehör Eterna

BOX, till Eterna armbandsur, 103 x 110 x 64 mm, ytterkartong, ca 1990.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

BOX, till Technos armbandsur, beige/brun, 217 x 42 x 22 mm, ca 1975.

150 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega damur, röd, 215 x 42 x 22 mm, ca 1960.

200 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

BOX, till Tourist armbandsur, grön/vit/guld, 144 x 59 x 23 mm, skadad, ca 1965.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Mido

BOX, till Mido Multifort armbandsur, 138 x 57 x 23 mm, ca 1960.

550 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Edox

BOX, till Edox armbandsur, blå, 134 x 134 x 70 mm, ytterkartong.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex OP Datejust damur, champagne, tapestry, skadad (8/10), visare, passar Ref nr. 69173 och 69178.

300 kr

Utrop: 400 kr

LONGINES, Flagship, Cal 341, Serie nr. 11671015, Boett nr. 3108-4 / 204, herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, OBS: saknar krona/ställaxel/boetthals, ca 1961, metallänk ej original.

2 100 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, "John Landgren, Linköping", fickur, 51,5 mm, Boett nr. 1403551, silver (800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla/visare, monogram, bucklor, ca 1898, fickurskedja i metall.

600 kr

Utrop: 450 kr

Klockor Lagonda

LAGONDA, Goldomatic, herrur, 34 mm, ETA 2472, Boett nr. 11014 / 1813, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1960.

800 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40.6L.T2.15P, Serie nr. 8273533, Boett nr. 8342149 (CB), doublé (skadad), ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1930.

600 kr

Utrop: 450 kr

OMEGA, fickur, 50 mm, Serie nr. 8391623, Boett nr. 8234903, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1930.

650 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 9903095, Boett nr. 312 / 855, silver (800), ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, ca 1942.

900 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6L.T2.15P, Serie nr. 7509677, Boett nr. 8339381, silver (800), ankargång, skadad urtavla, ca 1931.

450 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, frackur, "Rödtolva", 47 mm, Cal 35,5L, Serie nr. 6113636, Boett nr. 6818574, silver (0,900), ankargång, skadad urtavla, defekt, utbytt ögla, ca 1923.

750 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Serie nr. 5004266, Boett nr. 5872332, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1917.

850 kr

Utrop: 400 kr

TISSOT, Seastar, Cal 783, Serie nr. 4985403, Boett nr. 43501/44501-2S, herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1961.

475 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Minerva

MINERVA, stoppur, 50,5 mm, Boett nr. 58212, vitmetall, mekanisk, 30 sek / 15 min, skadad urtavla, skadad boett, ca 1970.

600 kr

Utrop: 100 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2250558, Boett nr. 3043410 / 1500, silver (800), ankargång, skadad urtavla/visare, bucklor, ca 1918, fickurskedja i metall.

700 kr

Utrop: 300 kr

TISSOT, herrur, 22 x 32 mm, Cal 20, Serie nr. 669731, Boett nr. 705555, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, glas löst, fasta bandstift, ca 1935.

700 kr

Utrop: 150 kr