41 - 60 av 409
1234...21 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 oktober 2018

Klubbad för

TISSOT, Saphir, damur, 17,5 mm, Cal 709-2, Serie nr. 12813184, Boett nr. 17138 39, vitguldsdoublé, manuell, safirglas (nagg), skadad urtavla, ca 1970.

100 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Serie nr. 846490, Boett nr. 9255544, stål, ankargång, skadad urtavla, defekt, glas skadat, bucklor, ca 1936.

1 100 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 40,6L.T2.15P, Serie nr. 7446271, Boett nr. 8267491, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1930.

650 kr

Utrop: 200 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 3240817, Boett nr. 3240817, silver (800), ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1914.

600 kr

Utrop: 200 kr

ZENITH, fickur, 48,5 mm, Cal 18-28-3-P, Serie nr. 3182939, Boett nr. 5339417, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1939.

600 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Serie nr. 4916748, Boett nr. 5825368, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1924.

200 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 5262193, Boett nr. 6023585, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1918.

900 kr

Utrop: 450 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, "Rödtolva", Serie nr. 5118190, Boett nr. 6019664, silver (800), ankargång, skadad urtavla, ca 1918.

425 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, "Rödtolva", Cal 19 LB, Serie nr. 6328061, Boett nr. 7158230, silver (800), ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1925.

500 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, "Rödtolva", Serie nr. 4886574, Boett nr. 5744446, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, visare lös, ca 1916.

225 kr

Utrop: 400 kr

CERTINA, Argonaut 280, Boett nr. 824.3706.41, damur, 27 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, ca 1970.

Utrop: 75 kr

ZENITH, damur, 24 mm, Cal 88.8-6, Serie nr. 4154470, Boett nr. 8914114, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, ca 1952.

50 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, herrur, 31,5 mm, Serie nr. 91000594, Boett nr. 4-020189TA, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1979, metallänk ej original.

175 kr

Utrop: 150 kr

TISSOT, Actualis, Cal 2130, Serie nr. 17205510, Boett nr. 35012-2, damur, 27,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1974.

Utrop: 200 kr

PIERCE, herrur, 31 mm, Boett nr. 311201, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.

225 kr

Utrop: 75 kr

CERTINA, damur, 20,5 mm, Serie nr. 5967510, Boett nr. 1701.125, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965.

50 kr

Utrop: 75 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6L.T2.15P, Serie nr. 8273660, Boett nr. 7973864, doublé (20 micron), ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1928.

950 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6L.T.1, Serie nr. 6992266, Boett nr. 7848060 (CB), doublé (skadad), ankargång, skadad urtavla/visare, sekundvisare saknas, bucklor, ca 1928, fickurskedja i metall.

700 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, "Carl Frigge, Torshälla", fickur, 50 mm, Serie nr. 4517578, Boett nr. 9215393, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, boett tillverkad av Fahys, bucklor, ca 1913.

425 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, fickur, 54 mm, Serie nr. 4993104, Boett nr. 5731708, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1916.

850 kr

Utrop: 400 kr