101 - 120 av 299
1...567...15 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 8 november 2018

Klubbad för

RING, silver, rosa safirer, briljantslipade diamanter, stl 19,75 mm, vikt 6,8 g, flera safirer med slitage, flera klor skadade, limmrester.

500 kr

Utrop: 550 kr

ENSTENSRING, platina, prinsesslipad diamant ca 0,24 ct, ca TW(G)/VS1, Anders Fors Guldateljé, Stockholm 2006, stl 15 mm, vikt 7,3 g, graverad.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

COLLIER, hematitkulor ca 10 mm, 2 rader, längd 45 cm, lås i sterling silver, vikt 229,0 g, knutet.

Utrop: 550 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 90 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,65 ctv ca Cr/SI, ytterligare 2 stenar saknas, längd 19 cm, vikt 18,0 g.

Utrop: 6 200 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VS, storlek 17,25 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 4 800 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 15 briljanter ca 0,27 ctv, ca TW-W(G-H)VS, stl 16+ mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 4 600 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 15 briljanter ca 0,26 ctv, ca TW-W(G-H)VS, stl 17,25+ mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 4 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7 mm, lås i silver, längd 48 cm.

800 kr

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljanter ca 0,26 ctv ca TW/VVS-VS, stl 16 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 4 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljanter ca 0,26 ctv ca TW/VVS-VS, stl 16.5 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 5 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljanter ca 0,26 ctv ca TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 5 000 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, 2 st, ovalslipade, 4,02 ctv, mörkblå.

Utrop: 3 500 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, smaragdslipad smaragd ca 0,70 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca TW/VS-SI, Gunnar Alp Guldsmedja, Stockholm 1975, stl 16,75 mm, vikt 3,8 g, smaragden med många nagg och inneslutningar som når ytan, en briljant med stort nagg.

Utrop: 3 500 kr

ENSTENSRING, 18K guld, ovalslipad diamant ca 0,28 ct, ca W(H)/SI1, stl 16,5 mm, vikt 2,9 g, diamanten rör sig i sin fattning.

Utrop: 2 500 kr

ARMBAND, 18K guld, tillverkad av ett damur, mabepärla ca 13 mm, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, vikt 17,0 g.

Utrop: 5 200 kr

Ädelstenar Topas

BLÅ TOPAS, 30,01 ctv, 2 smaragdslipade stenar, ca 16×12 mm.

Utrop: 2 600 kr

Ädelstenar Topas

BLÅ TOPAS, 20,44 ctv, 2 droppslipade stenar, ca 16×12 mm.

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Topas

BLÅ TOPAS, 35,72 ctv, smaragdslipade, 5 stenar.

Utrop: 3 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade ovala sötvattenspärlor ca 11-12 mm, längd 44 cm, magnetlås i förgylld sterling silver, vikt 92,9 g, knutet.

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljanter ca 0,26 ctv ca TW/VVS-VS, stl 17.5 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 4 900 kr