241 - 259 av 259
1...111213 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 april 2019

Klubbad för

Klockor Philippe Charriol

PHILIPPE CHARRIOL, St. Tropez, Boett nr. 7007901 / 37574 / 94, damur, 24,5 mm, bicolour, quartz, safirglas (repor), skadad urtavla, integrerad armlänk, cert, juli 1994.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Montblanc

MONTBLANC, reseväckur, 44,5 (64) mm, Ref nr. AL 1699262, Boett nr. 7056, vitmetall/läder quartz, alarm, ca 1999, etui, kartong.

Utrop: 1 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King (-T Swiss T-), Precision, Ref nr. 5500, Serie nr. 5487759, Cal 1520, Boett nr. 1002, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, minutvisare omluminerad, skadad urtavla, Oysterlänk, viklås, Ref nr. A/557, ca 1978.

14 400 kr

Utrop: 15 000 kr

CARTIER, Panthère, Cal 66, Boett nr. 8669290855, damur, 21,5 x 21,5 (30) mm, 18K guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 1987.

14 800 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Genève, Calatrava, Cal 28-255, Serie nr. 1281808, Ref nr. 3591/1, Boett nr. 522466, herrur, 33 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk (vriden), Ref nr. 148356, längd 172-176 mm, totalvikt 89,0 gram, ca 1973.

Utrop: 55 000 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Clifton, Serie nr. 5658163, Ref nr. M0A10175, Boett nr. 65761, damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. PM UG, cert, mars 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 7 800 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Clifton, Serie nr. 5666403, Ref nr. M0A10176, Boett nr. 65761, damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (10 st. 8/8), originallänk, viklås, Ref nr. PM UF, cert, mars 2017, box, ytterkartong.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Classima, Serie nr. 5703436, Ref nr. M0A10226, Boett nr. 65781, damur, 36,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, månfas, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), läderband, originalspänne, cert, mars 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 9 500 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Promesse, Serie nr. 5680128, Ref nr. M0A10157, Boett nr. 65752, damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. PM UC, cert, mars 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 7 500 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Classima, Cal BM 11200 (SW 200-1), Serie nr. 5706438, Ref nr. M0A10216, Boett nr. 65782, herrur, 40 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, mars 2017, box, ytterkartong.

13 600 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Linea, Serie nr. 5519291, Ref nr. M0A10009, Boett nr. 65690, damur, 27 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. PM RI, integrerat läderband, cert, mars 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 9 500 kr

Klockor Rado

RADO, Sintra Skeleton, Chronometer, Cal ETA 2892S2, Serie nr. 11727434, PIC nr. R13669152, Ref nr. 01.656.0669.3.015, Boett nr. 656.0669.3, herrur, 35 x 44,5 mm, high-tech ceramics, automatisk, safirglas, skeletterad urtavla, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås i titan, Ref nr. 04518, cert, september 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 22 000 kr

Klockor Rado

RADO, Diamaster, Cal ETA 2892S2, Serie nr. 13585445, PIC nr. R14132135, Ref nr. 01.656.0132.3.413, herrur, 41 mm, high-tech ceramics, automatisk, safirglas, skeletterad urtavla, glasbaksida, läderband, viklås i titan, cert, december 2016, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 050/499).

Utrop: 15 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Artelier, "110 Years Anniversary", Cal 110, Verk nr. 14/0241, Serie nr. 3359131, Ref nr. 110.7700.6081, herrur, 43 mm, 18K rosa guld, manuell, safirglas, liten sekundvisare, gångreservsindikator (10 dagars), glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, ca 2014, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 027/110).

Utrop: 72 000 kr

Klockor Oris

Utrop: 14 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Big Crown, Pro Pilot, "Altimeter", Cal 733, Serie nr. 3399607, Ref nr. 01.733.7705.4134, Boett nr. 7705, herrur, 47 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, höjdmätare, textilband, viklås, Ref nr. 07 33 20 40, cert, februari 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 13 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Artelier, "Greenwich Mean Time", Cal 690 (ETA 2836-2), Serie nr. 3370148, Ref nr. 01.690.7690.4081, Boett nr. 7690, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, 2 tidszoner, dag/natt indikator, originallänk, viklås, Ref nr. 07 8 22 77, cert, juli 2016, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 0148/1000).

Utrop: 13 000 kr

OMEGA, Genève, Electronic (f300 Hz), Chronometer, Cal 1250 (ESA 9162), Serie nr. 34845241, Ref nr. MD 198.0030, Boett nr. 198.030, herrur, 38 mm, doublé (skadad, 20 micron), stämgaffel, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1972.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

ZENITH, Port-Royal, Boett nr. 59.3150.226, herrur, 36 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, defekt, originallänk, viklås, ca 1990.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr