1 - 20 av 259
123...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 april

Klubbad för

Klockor OMEGA

OMEGA, "The 1957 Trilogy", Seamaster 300/Railmaster/Speedmaster, herrur, 39/38/38,6 mm, stål, automatisk/manuell, safirglas/plexiglas, originallänk, viklås, NATO-band, läderband, cert (ej daterat), ca 2017, träbox, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 350/557). Se fördjupad information för mer information.

160 000 kr

Utrop: 170 000 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, Seamaster, Aqua Terra 150M, GMT, Chronometer, Cal 9605, Verk nr. 86839025, Serie nr. 86839025, PIC nr. 231.20.43.52.06.001, kronograf, herrur, 43 mm, stål/rosa guld, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. STZ00824-GJH, cert, november 2015, träbox, ytterkartong.

64 000 kr

Utrop: 57 000 kr

Klockor Graham

GRAHAM, Silverstone RS Skeleton, "Tachymeter", Cal G 1790, Serie nr. 181, Ref nr. 2STAC3.B01A, Boett nr. AN-25TAC3, kronograf, herrur, 48 mm, stål, automatisk, safirglas, semiskeletterad urtavla, gummiband, viklås, cert, februari 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 44 000 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, Speedmaster, Racing, Chronometer, "Tachymetre", Cal 3330, Verk nr. 86395012, Serie nr. 86395012, PIC nr. 326.32.40.50.06.001, Ref nr. SU 178.2061, Boett nr. 178.2061 (LL), kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, gummiband, viklås, Ref nr. 94521873-54-HJI, cert, maj 2014, box, ytterkartong.

30 000 kr

Utrop: 18 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16710 T, Serie nr. Y920201, Cal 3185, Verk nr. 3 9908678, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, 24-timmarsvisning, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78790A-AD8, cert, oktober 2004.

76 000 kr

Utrop: 57 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Control, Rèserve de Marche, Cal 928/2, Verk nr. 2963276, Serie nr. 1849, Ref nr. 140.840.932B Boett nr. 140.8.93, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, gångreservindikator, skadad urtavla, läderband, viklås, cert, april 2000, box (ej komplett), ytterkartong.

36 500 kr

Utrop: 27 000 kr

IWC, Schaffhausen, Aquatimer, Cal 79320, Serie nr 2693743, Ref nr. 371928, Boett nr. 3189975, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, vridbar innerring, integrerad originallänk, viklås, ca 2006.

Utrop: 23 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portugieser, Yacht Club Chrono, Cal 89361, Serie nr. 3950870, Ref nr. 390503, Boett nr. 6066014, kronograf (Flyback), herrur, 43,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås, cert, februari 2017, box.

49 000 kr

Utrop: 49 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portuguese, Cal 79350, Serie nr. 2699867, Ref nr. 371401, Boett nr. 3107154, kronograf, herrur, 40,9 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), skadad urtavla, läderband, originalspänne, cert, maj 2006, box.

27 000 kr

Utrop: 28 000 kr

IWC, Schaffhausen, Pilot´s Watch 36, Cal 35111, Serie nr. 3905867, Ref nr. IW324001, Boett nr. 5488577, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, Ref nr. PMXAI, cert, januari 2017, box.

24 000 kr

Utrop: 22 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso Classique, Cal 846/1, Serie nr. 3080769, Ref nr. Q2508110, Boett nr. 252.8.86, herrur, 38,5 x 23,1 mm, stål, manuell, safirglas, originallänk, viklås, cert, januari 2017, box, ytterkartong.

27 000 kr

Utrop: 28 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 31, Chronometer, Ref nr. 178240, Serie nr. 127426R2, Cal 2235, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72160-5CL/022, cert, september 2018, box, ytterkartong.

37 500 kr

Utrop: 33 000 kr

CARTIER, Santos Galbée, Cal 87, Boett nr. 887901 / 0751, herrur, 29 x 29 (41) mm, 18K guld, quartz, safirglas (repor), datum, skadad urtavla, sten i kronan skadad, originallänk (skadad, storleksändras ej), viklås (skadat, logotyp saknas), Ref nr. B1186929, totalvikt 119,6 gram, ca 2005.

40 000 kr

Utrop: 36 000 kr

Klockor Svalan

SVALAN, Sportsman, Cal 2451-21 (ETA 2451), Boett nr. 13625, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 8362649, Cal 3035, Verk nr. 1126388, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås (bucklor), Ref nr. 62523H.18-I1/455, ca 1984.

23 500 kr

Utrop: 21 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78/1 (ETA 2512-1), Boett nr. 3 242610, damur, 20,5 x 20,5 (28) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1980, box.

Utrop: 3 700 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, Speedmaster Professional, Mark II (T Swiss Made T), "Tachymetre", s.k. "Racing Dial", Cal 861, Serie nr. 30590837, Ref nr. ST 145.0014, Boett nr. 145.014, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, manuell, mineralglas, skadad urtavla, defekt, originallänk viklås, Ref nr. 1162/154, ca 1972.

17 000 kr

Utrop: 7 500 kr

BREITLING, Aerospace, Cal 56, Serie nr. 7681, Ref nr. 80 360, herrur, 40 mm, bicolour (titan/doublé), quartz, mineralglas, analog/digital, utbytt urtavla, skadad urtavla, UTC, Serie nr. 4486, Ref nr. 81500, stål, quartz, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, Aerospacelänk (bicolour), viklås, ca 1986.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

BREITLING, Chrono Avenger, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2065765, Serie nr. 2065765, Ref nr. E13360, Boett nr. 1805 B5, kronograf, herrur, 44 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, skadad boett (buckla), UTC, Serie nr. 0777, Ref nr. E70176, titan, quartz, safirglas, 24-timmarsvisning, Professionallänk I, viklås, Ref nr. 1705/885 E, cert, juli 2005, box, ytterkartong.

21 000 kr

Utrop: 15 000 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, damur, 17 mm, Cal 483, Serie nr. 19899571, Boett nr. 511036, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, formverk, integrerad länk i 18K guld (ej original), längd 169 mm, totalvikt 23,4 gram, ca 1962, box.

5 600 kr

Utrop: 5 800 kr