41 - 60 av 259
1234...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 april 2019

Klubbad för

ZENITH, Auto Sport, 28800, Cal 2562 PC, Boett nr. 20-1290-290, herrur, 35 mm, doublé (20 micron / skadad), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 1970.

2 200 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10686089, Ref nr. CK 2383, Boett nr. 2383-4 / 501, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, utbytt tavla/visare, skadad urtavla, läderband, ca 1946.

2 300 kr

Utrop: 1 600 kr

CERTINA, Kurth Frères, fickur, 49 mm, savonett, "Sveriges Urmakareförbund 100 år", Cal Unitas 6498, Serie nr. 051/155, 18K guld, ankargång, ca 1992, box. Limiterad och numrerad (Sveriges Urmakareförbund: Nr. 051/155).

Utrop: 11 000 kr

IWC, fickur, 47,5 mm, Cal 67 (H5), Serie nr. 1439407, Boett nr. 1544552, stål (Staybrite), ankargång, skadad urtavla, gravyr (på urverk), ca 1958, läderpåse, fickurskedja i vitmetall.

3 500 kr

Utrop: 3 300 kr

LONGINES, Christobal C, Cal L624.2 (ETA 2892-2), Serie nr. 1571, Ref nr. 624.5253.4.012, Boett nr. 5253 / 624, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, solkompass, läderband, originalspänne, ca 1992, box (ej komplett). Limiterad och numrerad (Nr. 1571/3000).

5 300 kr

Utrop: 4 900 kr

Klockor Oris

ORIS, Williams TT3 Chronograph, "Tachymeter", Cal 673 (ETA 7750), Serie nr. 0427/3000, Ref nr. 673 7587 70 84, kronograf, herrur, 42,5 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, karbonurtavla, skadad urtavla, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås (defekt), Ref nr. 32 20 70, cert, mars 2008, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 0427/3000).

Utrop: 6 500 kr

LONGINES, herrur, 35 mm, Cal 12.68Z, Serie nr. 8564798, Boett nr. 7035-1 / 979, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1952.

2 700 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Bucherer

BUCHERER, Chronometer (T Swiss Made T), herrur, 32 x 37,5 mm, Cal ETA 2622, Verk nr. 58862, Boett nr. 1516 / 344, 18K guld, automatisk, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, bucklor, läderband, ca 1970.

3 300 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Rado

RADO, Integral, D-Original (100m), Cal 541, Serie nr. 10066892, PIC nr. R12638163, Ref nr. 01.541.0638.3.016, Boett nr. 541.0638.3, kronograf, herrur, 40,5 x 46 mm, hårdmetall/stål, quartz, safirglas (nagg/repor), datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås i titan, Ref nr. 02905, ca 2007.

Utrop: 2 800 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1424, Serie nr. 59198254, PIC nr. 1282.30.00, Ref nr. DE 796.1201, Boett nr. 796.1201, damur, 27,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (nagg), datum, integrerad originallänk (helstav, skadad), viklås, Ref nr. 6551/863, ca 2004.

8 100 kr

Utrop: 5 500 kr

LUMINOX, Field Automatic Chronograph, "Blackout", Cal ETA 7750, Serie nr. 0864, Ref nr. A1861.BO, Boett nr. 3-HLX/MBM, kronograf, herrur, 48 mm, svart PVD, Boett nr. 3-HLX/MBM, svart stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne i svart stål, ca 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 5 500 kr

TAG HEUER, 2000, Professional (200 METERS), Cal 1.96, Serie nr. RL4523, Ref nr. WK 1320, damur, 28 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås (skadat), Ref nr. BB0316/3056 G, cert, januari 1997.

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

RODANIA, Super Waterproof (T Swiss Made T), Cal Landeron 248, Boett nr. 2439.20, kronograf, herrur, 37,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1970.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 267, Serie nr. 15629428, Ref nr. CK 2937, Boett nr. 2937-1, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1957.

4 700 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 267, Serie nr. 15637675, Ref nr. CK 2937, Boett nr. 2937-2, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, ca 1957, metallänk ej original.

1 900 kr

Utrop: 1 600 kr

Klockor Movado

MOVADO, Museum, Serie nr. 1835562, Boett nr. 81.A2.878.2, herrur, 34 mm, bicolour, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i stål, ca 2005.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (-T Swiss Made T-), Cal 613, Serie nr. 29239671, Ref nr. CD 136.0020, Boett nr. 136.020 SP (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, ca 1969, metallänk ej original.

3 600 kr

Utrop: 2 400 kr

MORMORSUR, 32 mm, savonett, Boett nr. 1071, 14K guld, cylindergång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, mönster, bucklor, ca 1915.

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 265, Serie nr. 12665802, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-4, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, defekt, ca 1951.

4 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 19,5 x 19,5 (25,5) mm, Serie nr. 0128474, Ref nr. 1900 L, doublé, quartz, safirglas, integrerad originallänk, ca 2000.

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr