1 - 20 av 271
123...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 juni 2019

Klubbad för

HULCHI BELLUNI, 18K vitguld, alliansring, 25 briljanter 0,20 ctv ca TW(G)/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g, certifikat

Utrop: 6 000 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 42, sterlingsilver, bärnsten, diameter 51 mm, vikt 25,2 g, efter 1945.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld, turkos, Dahlgren & Co, Malmö 1967, stl 17,25 mm, vikt 5,2 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

KNUD V. ANDERSEN, armband, sterlingsilver, Danmark, längd 18,5 cm, vikt 54,2 g.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant 0,91 ct, TCr/SI1, GIA dossier 7161509038, stl 15,75 + mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 27 500 kr

BROSCH, silver, snidad bergkristall, grågrön emalj, Wilhelm Hahne, Helsingborg 1956, höjd 4,7 cm, vikt 12,3 g.

800 kr

Utrop: 500 kr

EFVA ATTLING, hänge/Kedja, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,08 ct, ca TW/SI, längd 43 cm, vikt 4,7 g, etui.

4 600 kr

Utrop: 3 000 kr

CHOPARD, hänge/kedja, 18K vitguld, Happy Diamonds Icon Pendant, refenesnummer 79/2897-20, serienummer 2839562, briljantslipad diamant 0,05 ct, längd 42 cm, vikt 12,4 g, certifikat, originaletui.

Utrop: 8 000 kr

CHOPARD, ring, 18K vitguld, Happy Diamonds Heart Ring, refenesnummer 82/4354-20, serienummer 2885321, briljantslipad diamant ca 0,05 ct, stl 17,25 mm, vikt 8,8 g, certifikat, slitage.

Utrop: 5 000 kr

EFVA ATTLING, ring, Human, 18K guld, stl 19,5 mm, 25,2 g.

8 200 kr

Utrop: 9 000 kr

CARTIER, örhängen Trinity, 18K trefärgat guld, vikt 8,7 g, clips/stift, certifikat, originalpåse.

10 200 kr

Utrop: 8 000 kr

CARTIER, ring, Ttinity, 18K trefärgat guld, stl 16,25 mm, vikt 14,5 g.

9 900 kr

Utrop: 11 000 kr

EFVA ATTLING, collier, sterlingsilver, Ring Chain Necklace, längd 50,5 cm, vikt 30,2 g, etui.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, sterlingsilver, hjärta, Alton, Falköping 1975, design KE Palmberg, signerad, mått 4,5 x 4 cm, vikt 19,8 g.

Utrop: 450 kr

HÄNGE, sterlingsilver, Alton, Falköping 1977, längd 7,5 cm, vikt 24,0 g.

1 200 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, sterlingsilver, genombruten form, Alton, Falköping 1975, design KE Palmberg, signerad, mått 7 x 5 cm, vikt 29,4 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, sterlingsilver, Alton, Falköping 1977, design Per Dåvik, signerad, mått 5 x 5 cm, vikt 20,3 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, sterlingsilver, Alton, Falköping 1977, design Per Dåvik, signerad, mått 5 x 5 cm, vikt 23,0 g, läderrem medföljer.

550 kr

Utrop: 450 kr

OLE LYNGGAARD, örhängen, Dew Drops, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW/VS, 2 cabochonslipade grå månstenar, vikt 8,9 g, krokar, etui.

9 500 kr

Utrop: 10 000 kr

ARVO SAARELA, collier, silver, längd 42 cm, vikt 42,0 g.

Utrop: 1 600 kr