41 - 60 av 271
1234...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 juni

Klubbad för

ARMRING, silver, Ge-Kå G. Kaplan, Stockholm 1957, stl 6,5 x 5,5 cm, vikt 30,0 g.

950 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, delvis förgyllt, arbetad yta, hängets höjd 5,6 cm, längd 68 cm, vikt 8,2 g.

Utrop: 1 100 kr

EFVA ATTLING, ring, sterlingsilver, onyx, Dancing Queen, stl 18 mm, vikt 10,1 g, etui.

800 kr

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, arbetad yta, krokar, höjd 4,8 cm, vikt 10,5 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

MSJ DESIGN, collier, 2 Shells, sterlingsilver, kedja 44 cm, höjd 7 cm, vikt 37,2 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

PÄR NORLING, collier, sterlingsilver, längd 45 cm, vikt 52,3 g, ej stämplat.

Utrop: 650 kr

COLLIER, oxiderat silver, delvis förgyllt, arbetad yta, längd 51 cm, vikt 41,5 g.

Utrop: 2 100 kr

RING, 18K guld/vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv ca W/VS, stl 18,25 mm, vikt 22,6 g.

Utrop: 8 600 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld/vitguld, blå topas, briljanter 0,23 ctv, W/VS, längd 42 cm, vikt 31,5 g.

Utrop: 12 000 kr

RING, 18K guld/vitguld, 6 briljantslipade diamanter 0,24 ctv, ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 14,5 g.

5 400 kr

Utrop: 6 000 kr

BROSCH, 18K guld/vitguld, 6 briljantslipade diamanter 0,15 ctv, W/VS, längd 6,4 cm, vikt 6 g.

Utrop: 2 700 kr

O. ORLANDINI, armband, sterlingsilver, blå emalj, Italien,1960-tal, längd 21 cm, emaljskada.

Utrop: 3 500 kr

ATELIER BORGILA, collier, silver, Stockholm 1958, längd 45 cm, vikt 75,4 g.

4 600 kr

Utrop: 3 500 kr

ARMBAND, silver, stelt, Åke Stavenow, Stockholm 1967, vikt 58,7 g, (d).

900 kr

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, sterling silver, ljusgul emalj, 8 briljanter ca 0,08 ctv, krok

550 kr

Utrop: 500 kr

HELALLIANSRING, platina, 20 briljantslipade diamanter ca 1,00ctv ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,9 g, storleksändrad.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K guld, 55 rosa safirer ca 0,97 ctv, stl 17 mm, vikt 2,5 g, några safirer med nagg.

Utrop: 6 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, karneoler, ametister, karvade månstenar, briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, ca W(H)/SI, längd 78 mm, vikt 15,7 g, stift.

Utrop: 4 500 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 37 briljantslipade diamanter ca 0,99 ctv, ca TW-Cr(F-J)/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 13 600 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, delvis svartrodinerad, 36 rubiner ca 1,12 ctv, stl 16,5 mm, vikt 3,0 g, några rubiner med nagg.

Utrop: 5 500 kr