1041 - 1060 av 1 065
1...525354 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 23 juli 2019

Klubbad för

Ringar 2st 18K brv 8,6g, graverade

Utrop: 3 000 kr

Klackringar 2st 18K brv 10,6g, skeva

Utrop: 3 800 kr

Ring 18K 4,6g gravyr

Utrop: 1 600 kr

Ringar 2st 18K brv 5,7g, graverade

Utrop: 2 100 kr

Armband manglad Ankarlänk 18K 11,3g 19,5cm, årsstämplad: 1953

Utrop: 4 200 kr

Klackring med sten 18K 5,6g, skev och sliten

1 400 kr

Utrop: 1 700 kr

Ring med diamant 14K 5,1g Ø18½, 1xca0,54ct, tvåfärgad

Utrop: 10 400 kr

Armband vitguld 18K 23,0g 19,0cm, bredd: ca 0,9cm

Utrop: 8 700 kr

Halskedja Bismarck doserad 18K 30,0g 47,0cm, med springlås

Utrop: 11 400 kr

Armband vitguld med diamanter 18K 16,8g 18,3cm, 1xca0,10ct, 6xca0,12ct, 6xca0,16ct, 13xca0,03ct och 26xca0,02ct (inneslutningar, ett par 0,02ct i aning gul/brun ton)

10 400 kr

Utrop: 9 900 kr

Ring tvåfärgad med diamant 18K 12,3g Ø18¾, 1xca0,76ct (chip på gördel, inneslutningar). Sliten och naggad på skena.

Utrop: 20 500 kr

Brosch med blå stenar och diamanter 18K 5,6g, 4xca0,03ct, vitguld, mått: ca 2,3 x 2,5cm

Utrop: 3 000 kr

Hänge med myntliknande föremål 20K. ram i 14K (ca0,8g), brv 5,2g, ca Ø1,9cm, böjd ögla

Utrop: 2 100 kr

Ring 18K 1,7g, graverad

Utrop: 600 kr

Halskedja Venezia 14K 2,8g 38,5cm

Utrop: 800 kr

Hänge Kors med stenar 18K 3,4g, mått: 3,2 x 2,2cm

Utrop: 1 800 kr

Hänge hjärta med diamanter 18K 1,2g, 16xca0,01ct, tvåfärgad

Utrop: 750 kr

Ring med stenar 14K 2,5g, skev, skadade stenar

Utrop: 500 kr

Hänge 14K 3,6g, skev och sliten

Utrop: 1 000 kr

Mikroskop Emil Busch, A-G Rathenow, tillverkningsnr: 8756, mässing, fotplatta i gjutjärn, ett okular, höjd: ca 28,0cm, i trälåda, bruksanvänd, allmänt bruksslitage

550 kr

Utrop: 550 kr